Snipeři položili základ k vítězství ve druhé třetině

Petrovice u Karviné – Až k polským hranicím zavítali k utkání třetího kola Národní ligy třebíčští florbalisté. Snipeři po matném začátku otočili zápas šesti góly ve druhé části, ale soupeř se krátce po změně stran opět vrátil do zápasu.

6.10.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Hosté začali ospale a brzy inkasovali. Domácí pak zvýšili po trestném střílení a krátce poté vedli už 3:0. Třebíč vrátil do zápasu gólem do šatny po teči Janíkovy střely Mátl.

„Do utkání jsme nevstoupili moc šťastně. Jestli na náš výkon měla vliv dlouhá cesta nevím, ale v první třetině jsme předváděli jeden velký kiks za druhým. Takové chyby se nestávají ani starším žákům a domácím jsme darovali tříbrankové vedení úplně zadarmo," komentoval hostující kouč Michal Pazderník.

Snipeři do druhé třetiny stáhli hru na dvě pětky. Petrovice měly dál míček častěji pod kontrolou, ale soupeř zlepšil obranu a vyrážel do brejků. A po jednom z nich vsítil kontaktní branku Mátl.

Ve 25. minutě vyrovnal ze své druhé šance důrazný Molák. O čtyři minuty později proměnil trestné střílení Janata a Třebíč poprvé vedla. Hosté byli při chuti a po návratu z trestné lavice zvýšil na 3:5 Svoboda. To ale nebylo ze strany Sniperů vše. Premiérový gól v Národní lize si připsal Mácalka a sedmou trefu hostí zařídil těsně před pauzou Vlach.

„Do druhého dějství jsme už vstoupili jako vyměnění a vývoj utkání jsme strhli na svoji stranu. Byli jsme velmi produktivní a v brance doslova čaroval Bazala. Dokázali jsme si ohlídat předbrankový prostor a hru jsme směrem dopředu zjednodušili," pochvaloval si trenér Sniperů.

Domácí do třetí části vlétli a jejich nápor vyústil snižující brankou na 4:7. Netrvalo dlouho a Petrovice skórovaly znovu. Zlom nastal v 50. minutě, kdy nejprve zabránil kontaktní brance hostující gólman Bazala a z následného protiútoku završil hattrick Mátl. Vzápětí se opět ukázal dobře hrající Molák, který uplatnil svůj důraz a nabil Mátlovi – 6:9.

„Ve třetí třetině jsme chtěli ohlídat průběžné vedení a ač se podařilo domácím nás zatlačit a snížit, tak jsme na jejich branky odpověď našli, utkání jsme dotáhli do vítězného konce," uzavřel hodnocení třebíčský lodivod, jehož tým v neděli hostí Havířov.

PETROVICE – SNIPERS 6:9
Branky a nahrávky: 6. Čížek (Šmída), 15. M. Michalík (TS), 16. Oborák (Kašpar), 44. Fenzl (P. Michalík), 49. Szweda (Chvastek), 54. Chvastek (Kašpar) – 19. Mátl (Svoboda), 22. Mátl (Dlabač), 25. Molák, 29. Janata (TS), 33. Svoboda (Macálka), 39. Macálka (Petr Štěpánek), 40. Vlach (Molák), 50. Mátl, 51. Mátl (Molák). Rozhodčí: Sladký – Vybíhal. Vyloučení: 5:3, navíc Šmída (PET) 5 minut. Bez využití. Diváci: 35. Třetiny: 3:1, 0:6, 3:2. Snipers Třebíč: Bazala (Krejčí) – Papoušek, Sedláček, Rašeta, Štveráček, Svoboda, Homolka – Dlabač, Macálka, Petr Štěpánek, Vlach, Janata, Mátl, Molák, Blažek, Kuželka.

6.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Třebíč – Ani ne za půl hodiny vynesl třebíčský soudce František Frula ve středu rovnou verdikt nad místní organizací Ligy na ochranu zvířat Třebíč, za kterou v minulosti vystupoval jako její šéf Petr Ondráček.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů