Hosté v samotném úvodu střetnutí otevřeli skóre. „Do utkání jsme tradičně vstoupili špatně a hned od první minuty prohrávali," komentuje domácí trenér Michal Pazderník. Jeho svěřenci odpověděli za necelých pět minut Vlachem a v polovině první třetiny otočil stav Petr Štěpánek. Snipeři po změně stran zvýšili Pavlem Štěpánkem a Mátlem už na 4:1. „Postupem času jsme přebrali otěže zápasu do svých rukou a diktovali tempo hry. Díky tomu jsme skóre otočili a vypracovali si slibný náskok," těšilo třebíčského kouče.

Klobouky se však vrátily do zápasu ještě před druhou pauzou, když snížil Dufek. Ve zbytku prostřední části ještě padlo po jedné brance na každé straně a Třebíč tak vedla 5:3. Jenže ve třetí dvacetiminutovce přišel ze strany mužstva z Vysočiny kolaps. Nejdříve domácí pohrdli několika možnostmi ke skórování, a tak místo toho, aby bylo rozhodnuto, dostali šanci hosté. Jihomoravané také nabídnuté příležitosti náležitě využili a obrat byl na světě.

„Bohužel i přes několik vyložených šancí jsme další branky nepřidali, a tak byl soupeř stále ve hře. Když se jim podařilo snížit na rozdíl branky, tak jsme opět znervózněli. Poté ještě přišla dvě podivná vyloučení a rázem jsme prohrávali," mrzelo Pazderníka. Domácí už na nepříznivý vývoj odpověď nenašli, a tak Klobouky pečetily vítězství gólem do prázdné branky. „I přes velkou snahu o vyrovnání soupeř v závěrečné power-play potvrdil své hodně šťastné vítězství," posteskl si šéf třebíčské střídačky.

Toho stejně jako v předešlých zápasech mrzela koncovka. „Rozhodlo to, že jsme ve třech vyložených šancích selhali a soupeř nám dal kontaktní gól. Poté zaúřadovali rozhodčí, kteří nás dvakrát vyloučili a díky tomu hosté utkání otočili. Výsledek nakonec kosmeticky upravil při naší hře bez brankáře," uzavřel hodnocení kormidelník Sniperů.

SNIPERS TŘEBÍČ – KLOBOUKY 6:8
Branky a nahrávky: 6. Vlach, 11. Petr Štěpánek (Janata), 28. Pavel Štěpánek (Furdan), 33. Mátl (Papoušek), 38. Petr Štěpánek (Janata), 51. Molák (Vlach) – 1. Gregr (Kolaja), 35. Kladivo, 39. Dufek (Kolaja), 48. Jakubec (Hos), 50. Líznar (Lazor), 54. Gremmel (Lazor), 58. Dufek (Kolaja), 60. Lazor (Jakubec). Rozhodčí: Pěnička – Šafář. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 70. Třetiny: 2:1, 3:2, 1:5. Snipers Třebíč: Bazala – Macálka, Petr Štěpánek, Vlach, Štveráček, Kuželka, Papoušek, Mátl, Pospíšil, Blažek, Sedláček, Janata, Homolka, Pavel Štěpánek, Molák, Furdan, Rašeta, Svoboda.