Úvodní dějství duelu starých známých vyznělo jednoznačně ve prospěch Horní Suché. Severomoravané si vypracovali pětibrankový náskok, který byl rozhodující.

„Jelikož jsme se soupeřem potkali ve čtyřech zápasech v loňské baráži, tak jsme dobře věděli, co nás čeká. Před zápasem jsme si řekli, na co si musíme dát pozor a čeho se vyvarovat, ale bohužel u toho zůstalo pouze v kabině," mrzelo třebíčského trenéra Michala Pazderníka.

Ten měl slova chvály pouze pro soupeře. „Domácí hráli přesně podle předlohy a my jsme pro ně byli maximálně tak dobrým sparing partnerem. Úvodní třetinu jsme domácím darovali a oni si vytvořili pohodlný a dostatečný náskok, který si ve zbytku utkání hlídali," podotýká Pazderník.

Jeho svěřenci po změně stran přidali na aktivitě a hra se vyrovnala, ale to na zvrat nestačilo. „My jsme se sice od druhé třetiny zlepšili a soupeře přitlačili, ale kýžené branky se nedostavily. Musíme hodně zapracovat na zjednodušení v koncovce a větší agresivitě v brankovišti, protože už v sobotu nás čeká další těžký soupeř," zve na další zápas trenér Sniperů, ve kterém jeho tým hostí Klobouky.

H. SUCHÁ – SNIPERS TŘEBÍČ 9:4
Branky a nahrávky: 3. Krajíček, 8. Černý, 19. Večeřa (Mráček), 20. Černý (Melník), 20. Piskorz (Kopia), 39. Melník (Černý), 45. Černý (Večeřa), 47. Hladký (Večeřa), 59. Černý (Mocek) – 36. Pavel Štěpánek (Janata), 49. Janata (Pavel Štěpánek), 56. Petr Štěpánek (Pavel Štěpánek), 57. Sedláček (Molák). Rozhodčí: Vašíček – Vybíhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 35. Třetiny: 5:0, 1:1, 3:3. Snipers Třebíč: Štos – Macálka, Petr Štěpánek, Vlach, Papoušek, Mátl, Pospíšil, Blažek, Sedláček, Janata, Homolka, Pavel Štěpánek, Molák, Svoboda.