„Spokojený budu se šesti body," potvrzuje třebíčský kouč Michal Pazderník. Ve stejný úspěch věří i jeho trenérský kolega Jan Kourek. „Cíle jsou jasné - znovu bojovat a získat šest bodů. Věříme, že se to povede," svěřil se kormidelník Okříšek a Kněžic.

Oba mají společné to, že v předchozím dvojduelu na půdě Dačic a Přelouče zvítězili jen jednou, a proto by měli oba okresní rivalové mít o motivaci postaráno.

„O tom není potřeba diskutovat. Každý vidí, jak je tabulka vyrovnaná a s blížícím se koncem sezony nabývá každý zápas na důležitosti," má jasno třebíčský lodivod. „Minule se nám pokazila dobrá série venkovních zápasů. Tentokrát chceme oba zápasy vyhrát a vrátit Strakonicím domácí porážku," doplňuje šéf okříšské střídačky.

Oba soupeři z jihu Čech se nachází na opačných pólech tabulky. Písek by měl být jasným outsiderem, zatímco vedoucí Strakonice naopak favoritem. „V této soutěži může každý vyhrát s každým. Samozřejmě vítězství v Písku by mělo být jasnou záležitostí, ale může se stát ledaco. Strakonice jsou mírným favoritem, my se však pokusíme vyhrát," burcuje Kourek.

Kormidelník spojeného týmu ví, že to nebude nic snadného. „Silnou stránkou Strakonic je, že jsou dobře sehraný tým, který spoléhá na výbornou obranu, protiútoky a přesilové hry. Slabá stránka bude, že jsou první a bude na ně vyvíjený tlak," povídal okříšský lodivod a na adresu Písku řekl: „Předností jsou rychlí hráči, ale slabiny mají v obraně."

Vyvarovat se podcenění posledního celku tabulky chce i kormidelník Sniperů, který má z lídra zároveň patřičný respekt. „Oba dva zápasy budou těžké, protože Strakonice chtějí postoupit a Písek se chce udržet. Naopak kolikrát je těžší zápas s týmem, který bojuje o záchranu," pravil Pazderník, který přednosti i slabiny obou soupeřů zná.

„Očekávám, že Písečtí budou doma daleko více útočit a nebudou čekat na brejky jako u nás. Písek není tak silný při tvoření hry a míček jim odskakuje od hokejek," uvedl na adresu zítřejšího protivníka třebíčský kouč.

Ten čeká dnes na půdě lídra náročnější utkání. „Hrají agresivní styl po celém hřišti, takže si hodně zaběháme. Mají dva velmi šikovné útočníky, na kterých stojí celá hra, takže se pokusíme je eliminovat a uvidíme, zda se nám to podaří," řekl o Strakonicích trenér Sniperů, který se bude muset vypořádat se dvěma absencemi. „Nemocný zatím není nikdo, ale stejně budeme oslabeni o klíčové postavy, útočníka Janíčka a obránce Tůmu, kteří jsou na horách," posteskl si Pazderník. To Kourek by měl mít k dispozici kompletní kádr. (obi)

Florbalové menu
Divize C
18. kolo – dnes: Litomyšl – Dačice, Lubná – Přelouč, Písek - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, Trutnov – Náchod, Strakonice - SNIPERS TŘEBÍČ, FBC Innebandytos Hradec Králové - Rtyně v Podkrkonoší. 19. kolo - zítra: Litomyšl – Přelouč, Lubná – Dačice, Písek - SNIPERS TŘEBÍČ, Trutnov - Rtyně v Podkrkonoší, Strakonice - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, FBC Innebandytos Hradec Králové – Náchod.