Domácí nezačali špatně a měli více ze hry. Šance zpočátku nepřicházely, ale postupem času se hostitelé více osmělovali. Výsledkem byl vedoucí gól Dlabače těsně před pauzou. Sniperům se vydařila i druhá třetina, kterou zvládli i výsledkově a do šaten odcházeli s vedením 4:2.
„Věděli jsme, že zápas bude hodně fyzicky náročný, a proto jsme hráli hned od začátku na tři formace. V první polovině zápasu jsme byli lepší a vypracovali si solidní náskok," těšilo třebíčského kouče Michala Pazderníka.

Náskok domácí drželi až do úplného závěru. „Soupeř stáhl hru na dvě formace hned ze začátku druhé třetiny a pomalu začal přebírat iniciativu. Branky, které vstřelil, byly laciné a všechny po našich hrubkách. Inkasovali jsme po špatných přístupech k hráčům v předbrankovém prostoru, odkud se hosté prosazovali," posteskl si trenér Sniperů.

Jeho svěřenci se nakonec museli před Brňany sklonit, ale ostudu neudělali. „I přes porážku jsme podali výkon, za který se nemusíme stydět. Celkově hodnotím vystoupení v letošním poháru jako velmi úspěšné a musím hráčům za předvedené výkony poděkovat. Myslím si, že jsme hlavně zápasy třetího a čtvrtého kola udělali hodně zajímavými," uzavřel hodnocení Pazderník.

SNIPERS TŘEBÍČ – HATTRICK BRNO 4:5
Branky a nahrávky: 18. Dlabač (Janata), 23. Petr (Nejedlý), 26. Sedláček (Krejčí), 40. Dlabač (Krejčí) – 35. Houbal (Houšť), 37. Felkl (Hauser), 55. Houbal, 58. Habr (Houbal), 58. Hauser. Rozhodčí: Kučera – Štěcha. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 52. Třetiny: 1:0, 3:2, 0:3. Snipers Třebíč: Brestovský (Pokorný) - Tůma, Krejčí, Dlabač, Černý - Janata, Nejedlý, Hloušek - Sedláček, Janíček, Petr Štěpánek - Blažek, Sigmund, Štveráček.