Jenže uplynulo devadesát vteřin a bylo srovnáno. Snipers ale remízu udrželi a v loterii samostatných nájezdů uspěl jen Lukáš Štveráček. Třebíč tak urvala bonusový bod navíc za výhru 8:7. „Utkání bylo velice bojovné, ve třetí třetině jsme opět ukázali svoji slabinu. Soupeř stav utkání srovnal, avšak jsme rádi alespoň za dva body díky vyhraným nájezdům,“ uvedl třebíčský trenér Michal Kelbler.

Utkání začalo ve velkém tempu, šance střídala šanci. Pytel s brankami se roztrhl ve druhé desetiminutovce, a tak po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:3. „Bylo k vidění po celý zápas velké množství šancí na obou stranách, mnoho situacích tři na dva, dva na jednoho,“ připomněl atraktivnost zápasu trenér hostí Jakub Gremmel.

Snipers byli potom střelecky výrazně aktivnější a třikrát vedli o dvě branky. Málo platné, výpadek je stál tři body. Přitom vedení klubu chtělo hráčům pomoci angažováním psychologa. To kouč hostí mohl vyslovit tradiční formulku. „Klukům děkuji za odmakanou třetí třetinu.“

Také prodloužení mělo velký spád, ale rozhodly již zmiňované samostatné nájezdy. V nich takřka všichni aktéři selhali, jediným gólem je rozhodl Lukáš Štveráček. V příštím kole čeká Třebíč daleká cesta do Ostravy.

NÁRODNÍ LIGA – VÝCHOD
TŘEBÍČ – KLOUBOUKY 8:7 sn
Branky a nahrávky: 12. Benáček (Malich), 18. Halama (Benáček), 20. Benáček (Malich), 22. Nestrojil (Svoboda), 23. Žák (Kelbler), 40. Mátl (Machálek), 51. Benáček (Halama), nájezd Štveráček - 8. Zbořil (Gregr), 11. Líznar (Šubík), 20. Líznar (Dlouhý), 31. Kalus (Gregr), 50. Kejík (Líznar), 52. Blaha (vlastní), 52. Gregr. Rozhodčí: Havelka, Hollósy. Vyloučení: 3:1, bez využití. Diváci: 75. Třetiny: 3:3, 3:1, 1:3 – 0:0. Třebíč: Brestovský – Picmaus, Štveráček, Machálek, Maleček, Blaha – Krejčí, Malich, Mátl, Benáček, Svoboda, Máček, Kelbler, Halama, Žák, Nestrojil.