Bezmála takřka rok trvala herní pauza florbalistů Třebíče. K úvodnímu utkání letošního ročníku Národní ligy o víkendu zajížděli do Hranic, odkud se vrátili s těsnou porážkou 4:5.

Jako první šli do vedení domácí, ale třebíčští Snipeři skóre během jediné minuty otočili brankami Žáka a Dlabače. Hranice do první přestávky vyrovnaly, jenže začátek prostřední části patřil celku z Vysočiny.

Opět Dlabač se Žákem přidali další dvě branky a najednou do bylo 2:4. Příznivý vývoj ovšem Třebíč neudržela a po dvou brankách domácích se šlo do třetí třetiny za nerozhodného stavu.

V posledním dějství byl k vidění spíše boj, který pro sebe Hranice rozhodly brankou Kolajty devět minut před koncem. Třebíči nepomohla ani hra bez brankáře.

„Jsme rádi, že jsme se po roce sešli k zápasu Národní ligy. Nepodali jsme špatný výkon, ale domácí byli o gól lepší,“ zhodnotil zápas trenér Snipers Michal Kelbler.

HRANICE - TŘEBÍČ 5:4
Branky: 14. Grygar, 19. Vraj, 34. Kratochvíl, 36. Václavík, 51. Kolajta - 16. Žák, 16. Dlabač, 24. Dlabač, 25. Žák. Rozhodčí: Humeňanský, Minařík. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 30. Třetiny: 2:2, 2:2, 1:0. Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Machálek, Jahoda, Černý, Štveráček, Benáček, Stránský, Žák, Sýkora, Janata, Dlabač, Svoboda, Vochyán, Malich.