OKŘÍŠKY - STARÉ BRNO B 6:2


Favorizovaný domácí tým začal utkání vlažně a do první šance se tak překvapivě dostali hosté.
Až v polovině úvodní třetiny Okříšky hru vyrovnaly, ale zbytečnými fauly dávaly soupeři další šance na otevření skóre.
Ve druhém dějství hostitelé přidali na tempu, ale dlouho nemohli překonat výbornou brněnskou obranu, podpořenou i dobrým výkonem brankáře.
Trápení Slzy ukončil Krejčí, který se po přihrávce Fily krásně protáhl okolo levého mantinelu a svůj únik zakončil blafákem pod břevno.


Rezerva Starého Brna se však nevzdávala a dvěma góly dokázala strhnout vedení na svoji stranu. Do konce druhé třetiny se domácím podařilo již jen vyrovnat dalekonosnou střelou Bryma.


V závěrečné části se hrálo jen na jednu branku. Byl to festival neproměněných šancí. Po jednom z mnoha závarů před brankou hostí na 3:2 zvyšoval Kokeš a klid Okříšským přinesly až tři slepené branky v samém závěru.


„I když jsme si v kabině řekli, že soupeře nesmíme podcenit, stalo se. Hosté projevili od začátku větší chuť do hry, dobře bránili a nebezpečně stříleli. Nám se od začátku herně ani střelecky nedařilo a zápas jsme zachránili až v samém závěru, kdy už Brňanům docházely síly,“ hodnotí okříšský kouč Stanislav Bartheldy.

Branky a nahrávky: 19. Krejčí (Fila), 29. Brym (Moudrý), 34. Kokeš (Krejčí), 43. Moudrý, 44. Malý (Maša, Zelený), 44. Doležal. Okříšky: Musil - Fila, Doležal, Brym, Gric - Kokeš, Krejčí, Moudrý - Maša, Zelený, Malý - Bartheldy, Bacůr. Třetiny: 0:0, 2:2, 4:0.

BRNO – TŘEBÍČ 0:4


Hostující Třebíč začala utkání proti trápícím se Žralokům aktivně a zásluhou Svobody se dostala do dvoubrankového vedení. Po bezbrankové prostřední části zápasu padaly další góly až v závěrečné třetině, kdy nejprve zvýšil Málek a pět minut před koncem utkání Lukáš Svoboda zkompletoval svůj hattrick, jímž dovršil zkázu domácích.


Třebíčská Slza tak společně s dalším starším dorostencem v sestavě Tomášem Riedlem, který si odbyl premiérový start v mužích, ubránila čisté konto a útočí na nejvyšší příčky.


„Podali jsme dobrý kolektivní výkon. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit i přes špatný výkon rozhodčího, který nás poškozoval častým vylučováním. Musím pochválit brankáře Lukáše Koudelu, jenž nás mnohokrát podržel a samozřejmě také nesmíme zapomenout na Lukáše Svobodu, který zařídil výhru hattrickem,“ hodnotí utkání trenér Třebíče Luboš Palát.


Branky a nahrávky: 7. Svoboda, 12. Svoboda, 39. Málek (Svoboda), 40. Svoboda (Málek). Třebíč: Koudela - Švejda, Janata, Hekrla, Hanzl - Chlubna, Ludes, Bednář, Svoboda, Málek, Riedl. Třetiny: (0:2, 0:0, 0:2).