Domácí měli více ze hry, ale stav byl dlouho bezbrankový. Třebíč si na konci první třetiny vypracovala dvougólový náskok zásluhou Miroslava Ludese, který se prosadil ve vlastním oslabení. Dvě vteřiny před sirénou pak zvýšil Hlavatý.
Po změně stran Slza skórovala pouze jednou, když se trefil Tomáš Pelikán. Na další změnu skóre se čekalo až do samotného závěru.

Studenti třebíčské hotelové školy se utkají o trofej ve Francii

Hosté, kteří za celý zápas nevyužili ani jednu ze tří přesilovek, snížili ve 43. minutě Ospalým. Ten se trefil až dvě vteřiny po návratu domácího Chládka z trestné lavice.

Bulldoci si v čase 12:57 vzali oddechový čas. Následovala power-play, ve které ale Brňané inkasovali do prázdné branky.
„Byli jsme lepší tým a hráli lépe. Soupeř se do velkých šancí nedostával, těch pár střel gólman dobře pokryl a podržel nás. Přesilovky hostů jsme dobře odbránili, náš výkon byl celkově dobrý,“ komentuje domácí útočník Miroslav Ludes.

Hokejbalisté z Vysočiny tak částečně oplatili Jihomoravanům debakl (1:7) z předešlého vzájemného utkání. „Přijeli v mnohem slabší sestavě, než proti nám hráli doma. Jejich áčko dnes hrálo venku. Ti hráči jim vypomáhají, stejně jako v Jihlavě. Když nehraje áčko, mají pár lidí navíc a je to při zápasech vidět,“ vysvětluje rozdíl mezi oběma zápasy střelec úvodní branky zápasu v Třebíči.

Slzu ještě čeká nedělní dohrávka s Hodonínem. „Soupeř je jasný favorit a my budeme chtít překvapit, zve na domácí a zároveň poslední zápas podzimní sezony třebíčský forvard.

Kříž na samém konci světa.
Amatérské kříže podél cesty vznikají spontánně

TŘEBÍČ – BULLDOGS BRNO B 4:1
Branky a nahrávky: 14. M. Ludes (Janda), 15. Hlavatý (Chládek, Gruber), 22. T. Pelikán (M. Ludes, O. Pelikán), 45. T. Pelikán (Hlavatý) – 43. Ospalý (Sáňka). Rozhodčí: Chytil – Jeletz. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. Třebíč: Juránek – D. Ludes, O. Pelikán, T. Pelikán, Máj – Hlavatý, Chládek, Gruber, Janda, M. Ludes.

Ostatní výsledky 9. kola: SK Jihlava B – Tišnov 14:2, Hodonín – Flyers Jihlava 4:5, Malenovice – PŘIBYSLAVICE 6:2 předehráno.

8. Tišnov 8 0 1 1 6 15:54 3

Následující program – dohrávka 1. kola (sobota): Hodonín – PŘIBYSLAVICE, dohrávky 5. kola (neděle): TŘEBÍČ – Hodonín, Malenovice – SK Jihlava B.