Přibyslavičtí hokejbalisté v dlouhodobé části sezony bojovali i o třetí pozici, ale tu nakonec obsadila Jihlava. Mužstvo z Třebíčska prohrálo oba vzájemné zápasy se svým čtvrtfinálovým soupeřem a tím i souboj o čtvrté místo.

Přesto mohou být v Přibyslavicích s dosavadním průběhem soutěžního ročníku spokojení. „S podzimem určitě. Na zápasy jsme chodili v optimálním počtu. Některá utkání jsme vydřeli a zabodovali, jako v Jihlavě nebo na Flyers," ohlíží se hrající zástupce předsedy klubu Slza Přibyslavice Jiří Gric.

Po zimní pauze už to byl podle jeho slov o něco slabší. „Bohužel na jarní část se nám zvýšila marodka. Hlavní tahoun mužstva David Fiala musel na operaci s ramenem a my jsme navázat na podzimní výkony nedokázali. Cílem bylo udržení třetího místa," prozradil nesplněný cíl přibyslavický obránce.

Ovšem play-off je zcela jiná soutěž a pro tým okolo Grice není nic ztraceno, ani proti favorizovaným Jihomoravanům. „Ještě není konec sezony a na play-off si věříme. Chceme postoupit co nejdál," netají se asistent kapitána Slzy.

Jeho tým s MAC Eagles Brno oba vzájemné zápasy v základní části, které se mimojiné díky dohrávce o minulém víkendu hrály v krátkém časovém sledu, prohráli (1:4 a 3:7 – pozn. aut.). Přibyslavičtí ví, co od čtvrtfinálového soupeře, jehož dres oblékají extřebíčští Vilímek a Trybuček, očekávat. „Tvrdou a bojovnou hru," má jasno vedoucí přibyslavického mužstva.

Gric přednosti i slabniny Brňanů zná. „MAC Eagles určitě nastoupí na tři lajny, což bude pro nás hodně náročné fyzicky. Mají vynikající ofenzivu, šikovné a důrazné útočníky. Zdobí je rychlý přechod do útočného pásma. Naopak si myslím, že náš gólman Jirka Schönberger má lepší formu než jeho brněnští kolegové," pravil přibyslavický bek.

Tato série by měla být narozdíl od souboje mistrovské Jihlavy s Jundrovem vyrovnanější. „Určitě bude. SK Jihlava má tým minimálně na finále. Jundrov se sice každým rokem zlepšuje, ale Jihlava tohle jaro opravdu jela," uvedl na adresu dalšího účastníka play-off zástupce předsedy přibyslavické Slzy.

Hokejbalové menu
Play-off Moravské ligy
Čtvrtfinále – 1. zápasy (sobota): SK Jihlava - Jundrov (13.00), MAC Eagles Brno – PŘIBYSLAVICE (15.00). Odvety (neděle): Jundrov - SK Jihlava (10.30), PŘIBYSLAVICE - MAC Eagles Brno (10.30).

Poznámka: Případné třetí rozhodující zápasy jsou na programu příští sobotu. Jistými semifinalisty jsou vítěz i druhý tým ze základní části – Staré Brno a Flyers Jihlava.