A že si oba aktéři před dlouhou přestávkou chtěli zaútočit, ukázal samotný úvod střetnutí. Skóre zápasu otevřel už ve 46. sekundě hostující Novák. Hned při dalším střídání o sedm vteřin později vyrovnal Kozák.

Ve třetí minutě se tatáž situace opakovala. Nejdříve prostřelil domácího brankáře Fiala a znovu za necelou minutu Hustopeče kontrovaly – 2:2.
„Největším šokem bylo, že už po třech minutách byl stav takový, jaký byl. Díky tomu se náš gólman rozhodl vystřídat. Chtěli jsme naší hře dát nový impulz a ve zbytku zápasu už to bylo dobré," vysvětluje hrající předseda Slzy Jiří Gric.

Poté se již hra uklidnila a Přibyslavice začaly mít více ze hry. Po Bacúrově střele se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru Bednář a opět poslal Slzu do vedení.

Hra plná nepřesností pokračovala v průběhu celého utkání. „Mnoho pěkných akcí k vidění nebylo, ale zato padaly branky a to hlavně do sítě domácích," komentuje přibyslavický útočník David Fiala.

Za hostující tým se ještě prosadil z bezprostřední blízkosti Vozárik, další dvě branky přidal Novák a brankový účet Slzy uzavřel Fiala.
Domácí se ve zbytku utkání prosadili už jen jednou a tento úspěch znamenal jen korekci výsledku na konečných 3:7.

„Rozhodli jsme se, že první útok, který soupeře od začátku slušně motal, měnit nebudeme. A dobře jsme udělali, protože jim to tam pak začalo padat. Chtěli jsme tři body a ty máme, takže spokojenost," hodnotí Gric.

Přibyslavická Slza si tak po vítězném domácím derby nad Třebíčí připsala další tři body do tabulky a přezimuje na pátém místě. „Máme ale odehráno víc zápasů, než konkurenti," podotýká Fiala.