V samotném utkání byla Třebíč o poznání herně lepším týmem, ale přesto šli Brněnští dvakrát do vedení.


Třebíčští však závěrečným obratem strhli vítězství na svoji stranu.


To dorostu se dařilo o poznání hůře, když dvakrát prohrál v dvojutkání první národní hokejbalové ligy dorostu na hřišti Sudoměřic.

TŘEBÍČ – BRNO 4:2


Utkání začalo ve strhujícím tempu a po většinu zápasu měli domácí více ze hry. Přesto se však Brněnští po přesilové hře ujali vedení.


Třebíčští po obdrženém gólu zařadili na vyšší rychlostní stupeň a odměnou jim byla vyrovnávající branka, kterou zaznamenal po přihrávce dorostence Jiřího Zemana, pro nějž to byl premiérový seniorský zápas, třebíčský kapitán Lukáš Svoboda.


Ve druhém dějství domácí svého soupeře přehrávali, ovšem bez gólového efektu. Hosty v několika případech podržel dobře chytající brankář Novotný.
A tak stejně jako v úvodní třetině udeřilo na druhé straně a Brněnští opět vedli. Slza těsně před druhou sirénou stačila vyrovnat, ale branka nebyla za údajné posunutí brankové konstrukce uznána.


Závěrečná třetina začala jako dvě předchozí. Tlakem domácích, ale ani tentokrát jim nevycházela koncovka.


Hosté nestíhali tempo Třebíčských a museli si pomáhat nedovolenými zákroky. Následující početní převahu využil k vyrovnání domácí hráč Petr Bednář.
Ještě v téže minutě dokonal obrat, jak jinak než v přesilovce, Karel Chlubna.


Brněnské mužstvo ještě chtělo skórovat v závěrečné přesilové hře, ale míček však zachytil domácí obránce Martin Hanzl, který po úniku ranou k tyči uzavřel skóre na konečných 4:2.


„Byli jsme po celou dobu herně lepším týmem, akorát se nám ze začátku nedařilo v koncovce. To se nám nakonec trpělivou hrou a také díky nedisciplinovaností soupeře podařilo v závěrečném tlaku při přesilovkách zlomit a utkání otočit ve svůj prospěch,“ hodnotí utkání třebíčský kouč Luboš Palát.


Branky a nahrávky: Svoboda (Zeman), Bednář (Svoboda), Chlubna(Svoboda), Hanzl (Janata).
Třebíč: Koudela - Švejda, D. Ludes, Janata, Bednář, Hanzl - Chlubna, M. Ludes, Svoboda, Hekrla, Málek, Zeman.
Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0.

Dorostencům po dvojnásobné výhře z minulého kola, kterou vybojovali s Hodonínem, se vůbec nedařilo, když v prvním zápase prohráli poměrem 5:2 a ve druhém utkání podlehli 4:0 na půdě Sudoměřic.

LUBOŠ PALÁT
JIŘÍ OBORNÝ