Favorizovaní hosté uzamkli soupeře v jeho obrané třetině od samotného úvodu a výsledkem byly dvě rychlé branky. Domácí se vrátili do zápasu kontaktní brankou ještě v první třetině, kdy z ojedinělé akce snížil Mejzlík.

Ve zbytku utkání měli zápas ve své režii Jihlavané. Slzu držel nad vodou výborně chytající Štos. Hráči z krajského města na něj vyslali za celé utkání málo vídaných 56 střel. Z nich hosté přidali ve druhé třetině tři branky a jeden zásah si schovali do závěrečné části.

„Svým přístupem a nekoncentrovaností jsme dostali Jihlavu do brzkého vedení a od toho se odvíjelo celé utkání. Až na pár výjimek nás soupeř k ničemu nepustil. Procházíme generační obměnou a je to vidět nejen na sehranosti. Naši služebně mladší hráči si musí uvědomit, že je nutné hrát koncentrovaně celý zápas. Naším cílem pro tuto sezonu je doplnit tým o hráče, kteří mají o třebíčský hokejbal zájem, sehrát se a připravit na další sezony," nechal se slyšet třebíčský útočník Roman Nováček.

TŘEBÍČ – SK JIHLAVA 1:6
Branky a nahrávky: 9. Mejzlík (Nováček, Igersky) – 2. Trávník (Matějka), 3. Král (Koudelka, Zápotočný), 23. Trávník (Průcha), 27. Apeltauer (Trávník, Průcha), 30. Apeltauer (Bína, Vojtěch Anděl), 35. Píbil (Průcha, Matějka). Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 7:7, navíc Koudelka (JIH) 10 min. OT. Bez využití. Třetiny: 1:2, 0:3, 0:1. Třebíč: Štos – Šplíchal, Hanzl, D. Ludes, Pelikán – M. Ludes, Chlubna, Mejzlík – R. Nováček, Igersky, A. Nováček.

Ostatní výsledky 6. kola: PŘIBYSLAVICE – MAC Eagles Brno odloženo, Jundrov – Staré Brno 1:5, Flyers Jihlava – Hustopeče 6:0.