Slza na půdě Flyers sahala po bodu

Přibyslavice, Jihlava – Poslední kolo základní části Moravské hokejbalové ligy je dohráno a rýsují se čtvrtfinálové dvojice pro play-off. Zbývají už jen tři odložená utkání. Ve 14. kole Třebíč statečně bojovala proti favorizovaným Flyers. Slza smazala manko v závěru, ale gólem v oslabení vteřinu před koncem v Jihlavě prohrála. Přibyslavice zaspaly úvod zápasu proti Hustopečím, to ale napravily a výsledek otočily.

15.4.2016

Třebíčští hokejbalisté (v černém) smazali manko v Jihlavě, ale z půdy favorita nakonec odjeli s prázdnou.Foto: Deník/ Jiří Oborný

PŘIBYSLAVICE – HUSTOPEČE 7:2
Hostům vyšel vstup do utkání a už v šesté minutě vedli o dvě branky. „Začátek utkání byl z naší strany špatný. Podcenili jsme soupeře, který nám dal dva góly v krátkém časovém sledu," uznal přibyslavický obránce Radek Zelený.

Jeho tým ale pak zabral a stačil ztrátu do konce první třetiny zásluhou Němce a Nováka smazat. Domácí byli po změně stran lepší a obrat dokonal svojí druhou brankou Novák. Obraz hry se nezměnil ani v poslední části, kdy hostitelé dominovali a převahu vyjádřili střelecky.

„Potom jsme se dostali do tlaku a tím, že soupeř měl míň hráčů, jsme měli do konce zápasu navrch. Jsme s výkonem i vítězstvím spokojení a upevnili jsme si pozici v tabulce," hodnotí domácí bek.

Slzu čeká už jen dohrávané utkání se Starým Brnem, kde už půjde jen o body do tabulky. „Čtvrtí už zůstaneme. Bude to odpočinkový zápas, který pojmeme jako přípravu na play-off," doplňuje Zelený.
Branky a nahrávky: 11. Němec, 15. Novák (Bednář), 18. Novák (Bednář), 34. Němec (Malý), 37. Chlubna (Malý, Vozárik), 41. Němec (Benáček, Novák), 45. Hanzl (Bednář, Benáček) – 3. Svoboda (Hampejs), 6. Svoboda (V. Klimeš). Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Třetiny: 2:2, 1:0, 4:0. Přibyslavice: Pojer – Hanzl, Zelený, Randa, Brym – Bednář, Benáček, Novák - Chlubna, Malý, Vozárik - Němec.

FLYERS JIHLAVA – TŘEBÍČ 5:4
Slza nastoupila na půdě favorizovaného soupeře, na kterého pravděpodobně narazí v play-off, s deseti hráči do pole. Hosté by si v případě výhry vylepšili postavení v tabulce, ale cíl v průběhu zápasu nenaplňovali. Utkání začalo rychlým gólem domácích, kteří ve třetí minutě zvýšili. Třebíč ale zbraně nesložila a bránila se náporu soupeře.

Flyers udeřili i zkraje prostřední části, když využili přesilovku. Slza i přes nepříznivý vývoj dál bojovala a ve třetí třetině sebrala všechny síly. Neuběhly ani čtyři minuty a zaváhání domácího obránce využil ke snížení střelou do šibenice Mejzlík. Tentýž hráč za nedlouho dostal od Máci přihrávku za obranu a byl faulován. Trestné střílení sám Mejzlík proměnil krásnou kličkou do bekhendu – 3:2.

Dvoubrankové vedení si Jihlavané vzali zpět ve 42. minutě. Hosté ale odpověděli přesnou trefou Štveráčka od modré čáry. Třebíčský obránce minutu před koncem základní hrací doby i vyrovnal. Jenže na prodloužení nakonec nedošlo. Domácí ukázali svou sílu v úplném závěru. Flyers potrestali vyloučení Miroslava Ludese, který dohrával souboj bez helmy, a sekundu před koncem zápasu rozhodli.
Branky a nahrávky: 1. Rezek (Drápela, Souček), 4. Souček (Uhlíř, Rezek), 18. Lorenc (Drápela, Rezek), 43. Lorenc (Kuřera, Matějka), 45. Lorenc (Kourek, Rezek). Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:2. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:4. Třebíč: Koudela – Pelikán, Štveráček, D. Ludes – Riedl, M. Ludes, Fuchs – Máca, Igerský, Mejzlík.