„Celkově byla sezona lepší než ta loňská, kdy jsme se zachraňovali. Letos jsme se o sestup nebáli, tak se to dobře hodnotí,“ poznamenal trenér TJ Třebíč.

Jeho mužstvo sice na úvod základní části prohrálo v Kroměříži, ale pak přišla vítězná série tří zápasů. Výsledky se sice střídaly jako houpačce, avšak devět výher z celkových 22 zápasů stačilo na sedmé místo v tabulce Oblastního přeboru.

„Na začátku jsme vyhráli, co jsme potřebovali a druhou polovinu soutěže hráli v klidu. Výsledky někdy i předčily hru, která špičkovou úroveň rozhodně neměla,“ ohlíží se Smital a pokračuje v bilancování dlouhodobé fáze soutěžního ročníku.

„Mohli jsme skončit i lépe, ale ani jedno překvapení jsme nedokázali a žádného favorita z první čtyřky neporazili. Ani doma, ani venku,“ podotýká třebíčský lodivod.

Jeho svěřenci ve vyřazovacích bojích narazili na již zmiňované Jihomoravany, přes které sice do semifinále nakonec neprošli, ale byli jim minimálně vyrovnaným soupeřem.

„Ve čtvrtfinále jsme odehráli dobré zápasy. Černá Pole ne nadarmo skončila druhá. Herně jsme proti nim nezklamali. Chtěli jsme je porazit doma, ale oni to prostě zvládli. Byli jsme blízko a podařilo se nám soupeře hodně potrápit. Venku už to bylo pro nás mnohem těžší,“ má jasno Smital.

Kormidelník TJ Třebíč se ne první sezonu musel obejít bez dlouholetých opor bratří Jančářů, ale tým si na hru bez nich už dávno zvykl. „Hlavně nás bylo hodně a kádr se stabilizoval. Kdo mohl, tak hrál. Zranění se samozřejmě nikomu nevyhýbají, takže jsme většinu zápasu nehráli kompletní, ale nahraditelnost tam byla. Kluci se dobře zastupovali a mnohdy absence na výsledek neměly vliv,“ těší šéfa třebíčské lavičky.

Basketbalisty nyní čeká dlouhá pauza a pak příprava na nový soutěžní ročník. „V polovině srpna začneme nabírat fyzičku. Před tím budou individuální tréninky a na konci měsíce s blížícím se začátkem nové sezony uděláme i něco s míčem,“ pravil třebíčský kouč.