Oba zápasy byly rozdílné jako den a noc. V třebíčském zápase v areálu Na Hvězdě dominovali nahazovači, pálkaři se na každé straně prosadili jen čtyřikrát. „Úspěšnější byli domácí, kteří dokázali potrestat několik málo chyb obrany Techniky a agresivním během po metách si v úvodních třech směnách připsali vždy po jednom doběhu,“ popsal průběh zápasu tiskový mluvčí Nuclears Robet Vávra.

Z Techniky byl nejblíž bodu Sebastian Kelar. Ten se v úvodu druhého inningu dokázal posunout až na třetí metu s jediným autem, ale dál se nedostal. Další parádní výkon předvedl nadhazovač Lukáš Hlouch. Pálkařům soupeře nadělil během sedmi směn celkem osm strikeoutů. Zápas pak na kopci skvěle uzavřel Dominik Doležal, který přidal další tři strikeouty a společně s obranou Třebíče nedal hráčům Techniky šanci skóre změnit.

Poslední, čtvrtý doběh, přidal v sedmé směně třebíčský Patrik Kadrnožka po svém trojmetovém hitu a sebeobětovacím dalekém odpalu Robina Vávry. Utkání tak skončilo výhrou Třebíče 4:0.

Pokud první utkání bylo o nadhazovačích, tak odvetu rozhodli především pálkaři. Na Kraví hoře v Brně bylo k vidění celkem dvacet tři hitů. Na úspěšné odpaly sice vyhrála Třebíč 13:10, ale na body zvítězila domácí Technika 13:7. Velkou měrou k úspěchu brněnského celku přispěl Matěj Menšík, který si připsal celkem šest stažených bodů a jeden vlastní doběh.

O víkendu nastoupí Nuclears v nadstavbě o extraligu proti poslednímu extraligovému zástupci. Utkání Třebíč Nuclears vs. SaBaT Praha se uskuteční na třebíčské Hvězdě od 16.00 hodin.