Rybníček se stal mistrem střední Evropy

Diváky/Březník - Marek Rybníček z Březníku nedaleko Náměště nad Oslavou se stal mistrem střední Evropy a vítězem KW Berg-Trophy 2009 v závodech automobilů do vrchu.

25.9.2009

Mistr střední Evropy Marek Rybníček.Foto: Jiří Navrkal

Celoroční úsilí zúročil jezdec Liqui Moly Komvet Racing Teamu prvním a druhým místem při závodě v Divákách u Hustopečí a před posledním dějstvím, které se uskuteční ve slovenském Zvolenu, si zajistil absolutní vítězství. Stal se vítězem skupiny E1, byl první ve třídě nad 2000 ccm.

Rybníček se ziskem 279 bodů porazil svého velkého rivala, libereckého Aleše Mlejnka, který startoval na formulovém voze Opel Lotus a za vítězem z Třebíčska zaostal o 49 bodů. Třetí skončila další formule Reynard F 3000 pilotovaná Milošem Zmeškalem z Bedihoště u Prostějova, který získal 177 bodů.

Bodové zisky z celé sezony přinesly titul

Marek Rybníček si první absolutní vítězství vyjel s vozem Mitsubishi Colt EVO 550 ve slovenských Bánovcích nad Bebrabou a následně získal dvojí prvenství na Zámeckém vrchu v Náměšti. Tyto úvodní výsledky ho natolik motivovaly, že postupně získal dalších šest prvenství, pětkrát dojel na druhém a dvakrát na třetím místě.

Rybníček se také stal nejlepším jezdcem skupiny cestovních a závodních vozů – E1 a první místo mu patří i ve třídě nad 2000 ccm.
„Zisk titulu nebyl dílem nějaké náhody ale cílevědomou prací po celou sezonu. Stoprocentně odvedená práce mechaniků Komvet Racing Teamu při přípravě vozu v dílnách i mezi jednotlivými jízdami a závody, pomoc kamaráda, jezdce Davida Komárka, to byl základ mého úspěchu,“ zvedá varovný prst Marek Rybníček.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem sponzorům za finanční i materiální pomoc, manželce a celé rodině, kteří mně vytvářeli po celou dobu nejlepší podmínky pro moji činnost,“ dokončuje ohlédnutí se za sezonou novopečený šampión.

Abolutní pořadí před závěrečným dvojzávodem ve Zvolenu: 1. Marek Rybníček (Liqui Moly Komvet Racing Team - 279 bodů), 2. Aleš Mlejnek (Berg-Trophy Team - 230 bodů), 3. Miloš Zmeškal (Zmeškal Motorsport - 177 bodů),….. 6. David Komárek (Liqui Moly Komvet Racing Team – 84 bodů).

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.