Nestává se to často, ale na těžkém povrchu v Kněžicích dominovali favorité. „V semifinále jsme viděli šest hráčů z první desítky v Česku,“ uznale pokyvoval hlavou šéf organizačního týmu František Krupica.

Ten měl se svým týmem nakročeno k postupu do play-off, bohužel v dramatické baráži trio hájící barvy jihlavského klubu v dramatické baráži neuspěl. Mohl tak sledovat zajímavou eliminační fázi, která se protáhla až do pozdních večerních hodin a dohrávalo se za umělého osvětlení. „Velké uznání patří i poraženým semifinalistům, odvedli velmi dobrý výkon,“ tvrdí Krupica.

Vítězný tým udivoval přesnými zásahy i dobrou taktikou. „Komunita v tomhle sportu není široká. Zhruba tak stovka lidí se potkává přes celou sezonou na turnajích, takže se známe dobře,“ uvedl kapitán vítězného tria Tomáš Michálek a dodal: „Takže ani není neobvyklé, že se utvoří týmy napříč celou republikou.“

Ten označil za nejtěžší chvilku zápas o postup do čtvrtfinále. „Přece jen je na hlavu velký tlak, je to první kolo play-off. Potom už jsme získali naši jistotu a zlepšovali se,“ přiznává Michálek.

Neobával se ani večerní dohrávky. „Večer byl celkem teplý, v tom jsem problémy neviděl. Občas může přijít do cesty koule nepříjemný kamínek, ale opticky to bylo i za světel v pohodě,“ uzavřel Michálek.

MČR PÉTANQUE - KNĚŽICE
1. Michálek (Carreau Brno), Lukáš (Pluk Jablonec), P. Vavrovič ml. (Sokol Lipník)
2. Jiří Grepl (Carreau Brno), Kvitek (Orel Řečkovice), Skopal (Kulový Blesk OIomouc)
3. J. Koreš st., J. Koreš ml. (oba Havaj České Budějovice), Netušil (P.C.B.D.)