První dva zápasy souboje s Eagles Praha třebíčskému celky nevyšly. Domů se tak Nuclears vraceli po debaklech 3:13 a 4:19.

V nedělním závěrečném duelu základní části se ale sokovi doma Na Hvězdě patřičně revanšovali.

Utkání Nuclears - Eagles doprovodil Army Day, již tradiční akce baseballového oddílu a 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

Slavnostního nadhozu se ujal bývalý baseballista Nuclears nadpraporčík Pavel Eigl a poté se již vrhli domácí borci na Eagles.

Jaromír Čejka se jako rozhodčí v 1. lize na trávníku potkával s takovými hráčskými personami, jako byl Antonín Panenka a další.
Rána jako hrom, vzpomíná sudí Čejka. Spartu nezachránila ani inzultace v Nitře

Nuclears dominovali na nadhozu a permanentně navyšovali své vedení. Duel nakonec skončil předčasně již v osmé směně za jasného vedení domácích 11:1. „Po zápasech v Praze jsme si spravili chuť,“ těšilo pálkaře Kamila Pejchala. „Všechno nám šlo podle plánu, bylo krásné počasí, zápas jsme si užili,“ připojil se nadhazovač Lukáš Pacal.

Do konce základní část extraligy zbývá dohrát tři utkání (dvakrát Arrows - Tempo a Tempo - Eagles). Po nich bude známo konečné pořadí a rozpis bojů o titul. Nuclears zatím dlí na třetí příčce a postup již mají zajištěn.


KAREL LÍBAL, ROBERT VÁVRA