Nový trenér Nuclears Jan Urbánek může být před premiérou mírně optimistický. Baseballisté Třebíče totiž mají za sebou přípravné utkání proti blanenské Olympii, které vyhráli přesvědčivě 4:0. „Všichni nadhazovači splnili, co měli, vyzkoušeli jsme si různé varianty obsazení jednotlivých postů,“ říká Urbánek. „Naší silnou zbraní určitě bude týmový duch. Hráči, kteří spolu prošli mládežnickými kategoriemi, jsou semknutí, a to je častokrát důležitější, něž cokoliv jiného,“ dodává Urbánek, který ještě v loňské sezoně nastupoval za A tým.

Právě první dva zápasy můžou hodně napovědět o ambicích Třebíče. „Samozřejmě, že bychom se chtěli konečně probojovat do play-off. Stát se ale může cokoliv, takže hlavním cílem je především udržet na Vysočině nejvyšší soutěž i pro další rok,“ tvrdí opatrně Urbánek.

Výkony většiny týmů v posledních sezonách stoupali a padali na schopnostech cizinců. Zejména na nadhozu. „Letošní ročník extraligy bude velkou měrou záviset na výkonech českých nadhazovačů, kteří v uplynulých letech často stáli ve stínu najímaných cizinců. Můžeme se tak dočkat řady překvapení.“

Tiskový mluvčí klubu Robert Vávra připomíná zájemcům o sportovní událost důležitá akta. „Pokud se chystáte Na Hvězdu jako diváci, určitě přijďte dříve. Celkový počet diváků je totiž omezen na padesát,“ upozorňuje Vávra.

Sobotní zápas začíná v 16.00 hodin, nedělní odveta v Brně má rezervována stejný čas.