Hlavní cíl už měli s předstihem splněný. Přesto ještě chtěli házenkáři Nového Veselí v posledním kole základní části zabojovat o co nejlepší pozici pro čtvrtfinále play-off extraligy. Po prohře 24:27 na palubovce Lovosic se jim to však nepodařilo.

Po středečním vítězství dohrávaného zápasu 16. kola nad Jičínem už měli hráči klubu ze žďárského okresu postup do vyřazovací části jistý. Úvodní okamžiky sobotního utkání tomu ovšem příliš nenapovídaly.

Svěřenci trenéra Petera Kostky začali na severu Čech bez bázně a hany a v úvodní čtvrthodině zápasu byli neustále v mírném vedení.

Miroslav Ochrana, nejlepší kanonýr podzimu 2021 na Žďársku.
KANONÝR DENÍKU: Snajprům na Žďársku kraluje Ochrana. Byť nedává moc gólů hlavou

Do výraznějšího odstupu ve skóre se ovšem Novému Veselí jít nepodařilo a tak se zbytek úvodního dějství odehrával ve znamení přetahované o každou branku.

Z poslední akce prvního poločasu se pouhé dvě vteřiny před sirénou prosadil domácí Kupa, který stanovil poločasové skóre na 17:17.

Pro další vývoj zápasu a konečný výsledek se jako klíčová ukázala být úvodní čtvrthodina druhého dějství. V ní totiž hostům úplně odešla koncovka, když se poprvé prosadili až v jejím úplném závěru.

Divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) remizovali v nedělním přípravném duelu s Novou Vsí 2:2. Jejich výkon měl k ideálu hodně daleko.
Takový přístup nás vede do kraje, čílil se Pohanka. Kouč Bystřice naopak chválil

Házenkáři Lovosic toho dokonale využili a odskočili do tříbrankového trháku – 20:17. Mužstvu z Vysočiny se pak jen jednou podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky, jenže domácí dalšími přesnými zásahy žádné drama nepřipustili.

Když to bylo deset minut před koncem o čtyři branky, bylo celkem jasné, že bodový import se konat nebude. Vítězstvím 27:24 Lovosice uhájily páté místo tabulky, díky němuž ve čtvrtfinále narazí na pražskou Duklu.

Házenkáři Nového Veselí zůstali v tabulce na šestém místě, což znamená, že ve čtvrtfinále play-off narazí na třetí tým. A tím jsou hráči Zubří.

Vysočina Jihlava doma padla se Zbrojovkou Brno vysoko 0:3.
Dělali jsme chyby. Ale máme se od čeho odrazit, hodnotí duel s Brnem Matúš Lacko

V základní části platilo při střetu těchto dvou mužstev pořekadlo můj dům, můj hrad. V rámci podzimní části doma Nové Veselí nad valašským celkem zvítězilo 32:30. V únoru však byli jednoznačně úspěšnější hráči Zubří, kteří vyhráli 31:24.

Kdo se bude radovat ve čtvrtfinále play-off?

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ
LOVOSICE - NOVÉ VESELÍ 27:24
Sestava a branky: Martin Štohanzl, Schams – Dodica 6, Gregorovič 4, Halíček 3, Bartůněk 3, Flajsar 2, Tomášek 2, Melichar 1, Ptáčník 1, Strýček 1, Veselý 1, Miroslav Štohanzl, Štěpán, Parolly. Rozhodčí: Králíček, Letev. ŽK: 0:1. Vyloučení: 4:1. Poločas: 17:17.

Další výsledky 22. kola Extraligy mužů: Hranice – KP Brno 28:27, Plzeň – Karviná 29:25, Maloměřice Brno – Frýdek-Místek 27:30, Kopřivnice – Zubří 32:32, Dukla Praha – Jičín 32:20.

12. Maloměřice 22 1 1 20 535:733 3

Čtvrtfinále play-off: Karviná Kopřivnice, Plzeň – KP Brno, Zubří – NOVÉ VESELÍ, Dukla Praha – Lovosice. Hraje se na tři vítězná utkání. Celky na 9. – 12. místě čeká záchranářské play-down.