Na první místo loni vystoupala Bára Doležalová, která toho ale za uplynulou sezonu moc nenazávodila. Právě proto se dal očekávat zase nový vítěz, kterým se stal na jednu stranu překvapivě, ale na druhou stranu logicky patnáctiletý Tobiáš Dvorský.

Sprinter, kterého ještě v halové sezoně trénoval Pavel Mikoláš, aby po zlatu a stříbru z republikového šampionátu přešel do péče Jiřího Klinera. Pod jeho vedením přidal na mistrovství republiky pod širým nebem další zlatou, stříbrnou a navíc bronzovou medaili.
Na druhém a třetím místě 23. ročníku ankety skončili opět Klinerovi svěřenci, a to juniorský mistr republiky v halovém sedmiboji Aleš Svoboda a trojnásobná medailistka z MČR juniorek a pátá z šampionátu dvaadvacetiletých Veronika Janíčková.

Trenéři atletického oddílu Spartaku v anketě hlasující tak dali přednost počtu a hodnotě medailí talenta žákovské kategorie před výkony závodníků vyšších věkových kategorií.

Situace Tobiáše Dvorského připomněla jeho trenérovi situaci, v níž sám hrál hlavní roli. Právě Kliner totiž v žákovském věku porazil v anketě tehdy druhou nejlepší českou překážkářku Lucii Sichertovou. Totéž se opakovalo ještě v případě Jiřího Sýkory, který jako šestnáctiletý získal víc hlasů než Martin Hošek, historicky první třebíčský mistr republiky v kategorii dospělých.

Ale právě v tom je půvab ankety, při jejímž vyhodnocování se scházejí atleti všech generací. V oceněné desítce nejlepších reprezentovali ty zkušené borce Martin Nováček a Josef Rygl, opakovaně se prosadili Tomáš Vilímek, Ondřej Dolák a Ondřej Tomek. Novicové kromě Dvorského byli také junior Martin Bartoš a mladší žákyně Pavla Kosielská, úspěšná rovněž při souběžně vyhlašované soutěži o nejužitečnější členy žákovských družstev.

Součástí večera bylo jako každoročně poděkování atletickým činovníkům, kteří se dožili životního jubilea. Tentokrát dárkové koše z rukou předsedy TJ Spartak Třebíč Viktora Jeřábka převzali předseda oddílu Vratislav Fišera a pokladní Zdena Vlčková.

Pořadí 23. ročníku ankety Atlet Třebíče: 1. Tobiáš Dvorský, 2. Aleš Svoboda, 3. Veronika Janíčková, 4. Tomáš Vilímek, 5. Ondřej Dolák, 6. Pavla Kosielská, 7. Josef Rygl, 8. Martin Bartoš, 9.-10. Ondřej Tomek a Martin Nováček.

Nejužitečnější atleti v soutěžích žactva - starší žáci: 1. Tomáš Krpálek, 2. Vojtěch Švaříček, 3. Tobiáš Dvorský. Starší žákyně: 1. Kristýna Všetečková, 2. Natálie Teplanová, 3. Pavla Kosielská. Mladší žáci: 1. Šimon Kneslík, 2. Jakub Tomek, 3. Adam Havlíček. Mladší žákyně: 1. Pavla Kosielská, 2. Karolína Tomková, 3. Lucie Svobodová.

MILAN ZEIBERT