Přibyslavice měly první dvě utkání nového ročníku odložené. „Bude to pro nás těžké nastoupit do rozjeté ligy a zrovna do derby. Nerozehranost nahradíme bojovností a poctivou obranou,“ nechal se slyšet hrající předseda Slzy Jiří Gric.

Soupeř to jako handicap nevidí. „Výhoda to ani tak nebude. Ti kluci spolu hrají dlouho a jejich kádr se moc nemění, takže se dá říct, že jsou sehraní,“ uvedl na adresu soupeře třebíčský obránce Vojtěch Němec.

Oba chtějí ve vzájemném zápase uspět. „Do derby jdeme s jasným cílem vyhrát. Toto utkání je atraktivní nejen pro diváky, ale i pro hráče, jelikož se navzájem hodně znají,“ má jasno Němec. „Derby je nevyzpytatelné. Určitě chceme vyhrát, ale Třebíč se bude chtít po dvou porážkách zvednout. Očekáváme těžký zápas,“ zvedá varovný prs přibyslavický funkcionář.
Ten bude postrádat dvě opory. „Na podzimní část nám budou chybět špičkový bek Honza Hvězda a Marek Bacúr, který je zase obrovsky důležitý pro svoji univerzálnost,“ vyjmenoval Gric.

Situace není o moc veselejší ani ve druhém táboře. „Zdravotní stav hráčů se lepší a nejspíše budeme mít k dispozici už i brankáře. Nebudeme muset do branky stavět hráče z pole,“ pravil Němec, který zároveň prozradil, že ještě není jasné, kdo ze tří gólmanů se mezi tyče postaví.

Hokejbalové menu - Moravská liga

Sobota – od 11.00: Tišnov - Bulldogs Brno B, neděle – od 11.00: Hodonín - SK Jihlava B, TŘEBÍČ – PŘIBYSLAVICE, od 15.00: Malenovice - Flyers Jihlava.