Oba celky z Třebíčska vstupují do jarních bojů v odlišných pozicích. Zatímco třebíčští hokejbalisté skončili po podzimu šestí a o postup do play-off se budou muset ještě poprat, Přibyslavice přezimovaly na čtvrté příčce. Slza by měla být na boje o co nejlepší umístění v tabulce dobře připravená.

„V rámci zimní přípravy jsme odehráli turnaj v Plzni a obsadili druhé místo. Vyzkoušeli jsme si tam nové složení útoků, které budeme aplikovat i v sezoně. Generálku jsme měli před týdnem v Brně proti týmu Bulldogs, který hraje první ligu," prozradil hrající předseda přibyslavického klubu Jiří Gric.

Aktuálně čtvrtý tým soutěže čeká doplnění kádru. „V nejbližších zápasech se k týmu připojí nové tváře," nastiňuje šéf přibyslavické Slzy, který by rád postavení v tabulce vylepšil. „Cílem bude alespoň třetí příčka před play-off," nechal se slyšet Gric.

Přibyslavice čeká na úvod jara těžký duel, v krajském derby dnes hostí B-tým SK Jihlava. „Mají mladý a běhavý tým se spoustou technických hráčů. Zápasy s Jihlavou míváme vyrovnané a zřejmě rozhodne pár chyb. My musíme o výsledek zabojovat," má jasno předseda Slzy.

Třebíč zvolila jinou přípravu. „Většina hráčů se připravovala individuálně, svými koníčky, které jsou úzce spjaty i s hokejbalem. Někteří hráli hokej a jiní florbal," vysvětluje univerzální hráč Slzy Vojtěch Němec.

Hráčský kádr žádných změn dosud nedoznal. „V sestavě jsme zatím nikoho nového nepřivítali, ale během tohoto měsíce, kdy začínáme intenzivněji trénovat, by se měli připojit dva až tři hráči," prozradil Němec.

Třebíčští ke svému prvnímu jarnímu utkání zavítají na hřiště posledního celku tabulky. „V utkání s Tišnovem se projeví, jak se každý hráč porval se svou přípravou," má jasno hráč Slzy a pokračuje.

„Nevíme, co od Tišnova na jaře očekávat. Z jejich podzimních výsledků bylo vidět výrazné zlepšování. Určitě to nebude ten tým, se kterým jsme hráli na podzim. Jistě už přibral do svých řad nějaké zkušené hokejbalisty," zvedá varovný prst Němec.

Cíl Slzy je pro jarní část sezony jasný. „Čeká nás v základní části ještě pět zápasů a rádi bychom z nich urvali co nejvíce bodů. Nejtěžším duelem jara bude nejspíše utkání s SK Jihlava B, které se odehraje na konci tohoto měsíce. A asi nejatraktivnějším utkáním derby s Přibyslavicemi, které jsme letos porazili," má jasno třebíčský univerzál.

Hokejbalové menu
Moravská hokejbalová liga
Sobota – od 11.00: Staré Brno - Hustopeče, PŘIBYSLAVICE - SK Jihlava B, od 14.00: Flyers Jihlava – Jundrov, Tišnov – TŘEBÍČ.