„Chtěli jsme si z Jihlavy odvézt jednu výhru a to se nám povedlo. Musíme ale být realisté a podívat se na to z toho pohledu, že Jihlava doma téměř rok neprohrála, až my jsme to dokázali. Oba zápasy probíhaly podobně a na rovinu musím říci, že soupeř měl více ze hry. Proto jedno vítězství bereme,“ má jasno hrající trenér Slzy David Fiala, který druhé utkání v krajském městě sám rozhodl v prodloužení a pro tým měl slova chvály.

Jihlavané však byli podle jeho slov herně lepší. „Co si budeme povídat, i tak jsem se rozčiloval kvůli jednoduchým chybám (smích). Ale myslím, že kluci se vydali na maximum. A přesně s tím půjdeme i do domácího dvojutkání. Maximální obětavost a plnění základních taktických věcí. Místo plastového povrchu se bude hrát na asfaltu, tudíž musíme hru co nejvíce zjednodušit,“ má jasno Fiala.

Jinak by tomu nemělo být ani ve víkendových utkáních na půdě Slzy, které slibují zajímavou podívanou. „Myslím, že to budou vyrovnané zápasy, ve kterých budou rozhodovat přesilové hry. Tým, který bude dělat méně faulů podle mého názoru uspěje. Neočekávám krásný hokejbal, ale spíše jednoduchost a boj o každý centimetr hřiště. A taky zápas v emocích, ostatně jako každý jiný zápas s Jihlavou,“ usmívá se přibyslavický kouč.

Slza může hrát uvolněně, neboť má pro tento ročník regionální soutěže už splněno. Na druhou stranu s jídlem roste chuť. „Už postupem do semifinále jsme náš cíl splnili, ale teď chceme víc. Jihlava je sice velkým favoritem, ale z mého pohledu jsou teď šance vyrovnané. Pokusíme se to urvat a zahrát si finále, byl by to obrovský úspěch. Chci vyhrát každý zápas a klukům v kabině řeknu, že minulý víkend už je zapomenut a zase půjdeme zápas od zápasu. A pokud by po víkendu stále nebylo rozhodnuto, v pátém utkání se může stát cokoliv,“ má jasno kormidelník Slzy.

Jeho tým by mohl být kompletní. Otazník visí pouze nad startem dvou hráčů. „Bolístky se začínají sčítat, přeci jen hrajeme už několikátý víkend po sobě dva zápasy. Na regeneraci moc času není, ale zvládáme to zatím dobře. Uvidíme, jak na tom bude Vláďa Bednář a Dušan Samek, jinak bychom měli být kompletní a natěšení na domácí zápasy,“ burcuje šéf přibyslavické střídačky a zve na třetí a čtvrté semifinálové klání.

„Chtěl bych za celý tým pozvat diváky na oba zápasy. Fanoušci si mohou u fotbalového hřiště dát občerstvení a přijít se podívat na emotivní duely,“ nechal se slyšet Fiala. „Na jihlavské straně budou k vidění naděje českého ledního hokeje Mandát nebo Peschout, na naší straně nejlepší střelec soutěže Novák a tým plný bojovníků,“ dodává mistr Evropy do 16 a 18 let David Fiala.

Play-off Moravské hokejbalové ligy

Semifinále – 3. zápasy (sobota): PŘIBYSLAVICE – SK Jihlava B (11.00), Hodonín – Malenovice (14.00), 4. zápasy (neděle): PŘIBYSLAVICE – SK Jihlava B (11.00), Hodonín – Malenovice (15.00).

Poznámka: Stav obou sérií je po prvním dvojutkání nerozhodný 1:1.