SK JIHLAVA B – PŘIBYSLAVICE 1:2 sn
Hosté mohli jít zkraje do vedení, ale Fiala po Novákově nahrávce trefil tyč. Oba týmy si v první třetině zvykaly na plastový povrch a hra byla vyrovnaná. Přibyslavice si vynutily pohybem dvojnásobnou přesilovku a díky tomu se ujaly vedení. Fiala na modré čáře přihrál Novákovi, jehož střela skončila za zády jihlavského brankáře Bártů.

Krátce po změně stran ale bylo vyrovnáno, když zmatků v obraně využil Průcha a šlo o poslední branku v základní hrací době. Postupem času se hra přiostřovala, k vidění byla řada důrazných soubojů u mantinelu a několik náznaků šancí na každé straně. Prim ale hráli gólmani. Chvíli před koncem ještě domácí nastřelili tyč. Slza závěr sehrála v obranném pásmu soupeře a bylo jasné, že zápas budou muset rozhodnout tradičně samostatné nájezdy. V nich excelovali brankáři, a tak jediným úspěšným střelcem se až v osmé sérii přibyslavický Randa, který střelou k tyči nedal Bártů šanci a vystřelil hostům bonusový bod.

„Přijeli jsme s respektem, ale i s odhodláním, protože poslední zápasy často končily dělbou bodů. Utkání bylo vyrovnané a vyhrát mohly v základní hrací době oba týmy, ale dělba bodů je zasloužená. V nájezdech pak skvěle zachytal Maxa a díky němu bereme o bod víc. Konečně jsme nad béčkem zvítězili," hodnotí spokojený útočník Slzy David Fiala.
Branky a nahrávky: 16. Průcha (Trybuček) – 7. Novák (Fiala), rozhodující nájezd: Randa. Rozhodčí: Chytil, Jeletz. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0. Přibyslavice: Maxa (Pojer) – Gric, Zelený, Bacúr, Hanzl, Randa, Benáček – Novák, Fiala, Bednář, Samek, Malý, Lukáš Němec, Petr Němec, Vozárik, Chlubna, Oujezdský.


HODONÍN – TŘEBÍČ 7:0
Třebíčští po dvou třetinách drželi naději na bodový zisk, ale namísto vyrovnání Hodonín spustil v závěrečném dějství kanonádu. „Je to taková naše klasika, dvě a půl třetiny hrajeme dobře, ale pak odpadneme a trápíme se v koncovce," mávl rukou hostující útočník Tomáš Riedl.
Třetiny: 1:0, 0:0, 6:0. Třebíč: Igerský – Roubec, O. Pelikán, Švejda, – Bohatý, Pulicar, Janda – Riedl, M. Ludes, D. Ludes.


TŘEBÍČ – SK JIHLAVA 0:6
Těžký terén za deštivého počasí favorizovaným hostům zjevně neseděl. Ovšem nadšeně bojující domácí dvě třetiny drželi s vedoucím mužstvem tabulky krok. V závěrečné části však Jihlavané přidali čtyři branky a tím odpor Slzy definitivně zlomili.

„Oba zápasy probíhaly podobně, první i druhou třetinu se držíme a hrozivého skóre dosáhneme až ve třetí třetině. Hrajeme v nízkém počtu, tak nám rychle ubývají síly. Na druhou stranu to byli silní soupeři. Každopádně se chceme se dostat do play-off a musíme v dalších zápasech urvat body," má jasno třebíčský obránce Vojtěch Němec.
Branky a nahrávky: 13. Seborský (Anděl), 24. Střecha (Apeltauer, Zápotočný), 43. Průcha (Trybuček, Seborský), 44. Průcha (Apeltauer), 44. Král (Zápotočný, Smutný), 45. Trybuček (Průcha, Apeltauer). Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:4. Třebíč: Igerský – Riedl, Štveráček, Němec, D. Ludes – Pulicar, Růžička, M. Ludes – Fuchs, Janda.