Pokroky udělala regionální soutěž už v minulých letech, ovšem letos se zvýšil i počet účastníků. „Povedlo se dovést další dva nové oddíly (Young Boys a Nové Syrovice – pozn. aut.), které do soutěže zapadly. Myslím, že byl tento ročník zdařilý po sportovní i manažerské stránce. Jako předseda Futsalového svazu Vysočiny jsem se stal členem Výkonného výboru komise futsalu pro oblast jižní Moravy a Vysočiny," těší svazového funkcionáře.

Petr dosáhl jako činovník i dalšího úspěchu. „Povedlo se mi sehnat dotace, a tak jsme mohli zajistit světelnou tabuli, kterou si všichni moc pochvalují. Jsem rád, že i toto přispělo ke zvýšení sportovní prestiže," mne si ruce předseda Futsalového svazu na Vysočině.
Zatímco minulý ročník zcela ovládli třebíčští Devils, letos byl závěr dramatičtější. Orchestrion a Phiasco Třebíč bojovali o první místo až do posledního kola. „Tento ročník byl specifický," hlásí Petr a pokračuje.

„Na čele tabulky se utvořily dva týmy jako dvojice. Obě mužstva nastřílela nejvíce branek a o třetí příčku bojovali opět do posledního kola Young Boys a Dělo Modlíkov. Poslední ročník měl vysokou kvalitu, která má stoupající tendenci," hodnotí právě uplynulou sezonu krajský předseda, který věří, že přední týmy z Vysočiny by se v divizi neztratily. „Mohu to porovnat s vyšší soutěží jako delegát. Jsem přesvědčený o tom, že některé oddíly by byly ve vyšších soutěžích zdatnými soupeři a nebyly by na spodních příčkách," má jasno Petr.

Ten měl slova chvály i pro čerstvého přeborníka. „Letošní vítěz patří každoročně k favoritům soutěže. Orchestrion se skládá z hráčů, kteří hrají vyšší soutěže ve fotbalu a je tam velmi dobrá parta. Tu dává dohromady již od svých začátků Tomáš Man. Mužstvo z druhého místa Phiasco je také velmi dobře připravené a je každoročně na předních místech," uvedl na adresu nejlepších družstev předseda Futsalového svazu.

Poslední ročník však měl jednu kaňku. „Letos se nám trochu nepovedla organizace rozhodčích. Někteří učinkování přerušili ze zdravotních důvodů a někteří pro nezájem. Měli jsme během soutěže docela velké problémy s obsazováním zápasů. Musím pochválit Jiřího Müllera, Lukáše Jílka a Luboše Rygla, kteří jsou z vyšších soutěží a velmi nám pomohli. Za to jim paří velké díky," prozradil řešení svazový funkcionář.

Ten vyzdvihl ještě dva primáty. „Nejslušnějším mužstvem byl Pramen Havlíčkův Brod, který dostal během celého ročníku pouze dvě žluté karty," poukazuje krajský funkcionář a dodává: „Nejlepšími střelci uplynulé sezony byli dva hráči se stejným počtem branek. David Svoboda z Phiasca Třebíč a Jaromír Vopršal z Děla Modlíkov nastříleli 34 branek."

Z deseti účastníků posledního ročníku krajského přeboru byly pouze dva celky z Havlíčkobrodska a to jen pravidelní účastníci Pramen B a Dělo Modlíkov. Zbylé týmy jsou z Třebíčska. „Chtěl bych dosáhnout toho, aby se futsal rozšířil po celé Vysočině a bylo více soutěží, které by hrála mužstva i z jiných okresů," řekl závěrem Petr a dodal: „Je stále na čem pracovat. Snažíme se některé kluby, které hrají takzvané divoké (neregistrované) soutěže přesvědčit, aby se zaregistrovaly a hrály s námi."

Petr také nabízí pomoc novým zájemcům. „Když by byl zájem a někdo by chtěl začít hrát, založit oddíl, není to až tak složité a velice rád těmto zájemcům pomohu se administrativně zaregistrovat. Nové účastníky vítáme a nebráníme se tomu, aby se přihlásili noví zájemci o futsal. Kontakt je na stránkách fotbal.cz/futsal/nizsisouteze/krajvysocina," řekl už loni předseda krajského svazu.