„První zápasy jsou vždycky zajímavé a nevím, kdo s čím přijde. V Hradci to určitě nebude lehké. Mají spoustu nových tváří, ale pokud se dobře připravíme, tak věřím, že to zvládneme. Přelouč bude jistě nevyzpytatelná jako loni, takže uvidíme," hrající kouč Okříšek Jan Kourek.

„Mámě těžký začátek, ale na druhou stranu i přes sílu soupeřů spoléháme, že nebudou tolik rozehraní jako my. Doufám, že se vyvarujeme výkonnostních výkyvů a utkání zvládneme," pravil trenér Sniperů Michal Pazderník.

Jak Snipers tak i Okříšky se připravovaly na novou sezonu rozdílně. „Letní příprava nebyla optimální, někteří hráči jsou bohužel pracovně vytíženi a nemohou stíhat společné tréninky. Přípravné zápasy jsme zvládli na výbornou. S prvním ostrým utkáním se tak pro nás stal pohárový zápas s Havlíčkovým Brodem, který jsme zvládli také úspěšně," ohlédl se za letním obdobím Kourek.

To v Třebíči byli spokojenější. „Příprava byla převážně na samotných hráčích. Každý dostal plán a trénoval individuálně, případně po skupinkách. Od druhého týdnu v srpnu jsme začali trénovat i v hale. Poslední srpnový týden bylo soustředění, které vyvrcholilo prvním kolem poháru, ve kterém jsme došli do třetího kola. Tady jsme získali herní praxi a rozehráli se," těší Pazderníka, kterého ale nemohly potěšit změny v kádru.

„Těch bylo letos dost. I když spíše převažují odchody hráčů nad příchody, tak si myslím, že kvalita kádru je na vyšší úrovni než loni. Ještě některé posily máme rozjednané, ale definitivně budeme vědět až začátkem října," pravil třebíčský lodivod.
Posily naopak hlásí spojený celek.

„Tým doznal určitých změn. Do sestavy zapracováváme juniory, ale i hráče, kteří obnovili kariéru. Jsem rád, že se nám opět z Jihlavy podařilo vyjednat hostování Tomáše Sajtla. Největší posilou léta je jednoznačně Lukáš Štveráček ze Sniperů," pochvaluje si kormidelník Okříšek-Kněžic.

Obě družstva z Třebíčska mají i rozdílné ambice. „Cíl je pro nás jednoznačný a to poprat se o postup do vyšší soutěže. Doufejme, že se to podaří. V poháru máme cíl zkusit příští týden potrápit brněnský Hattrick a třeba ho i porazit," nechal se slyšet šéf okříšské střídačky.

Snipeři jsou skromnější. „Chceme jít zápas od zápasu, zvládat je a vyhrávat za plný počet bodů. Určité přání mámě, ale uvidíme, jaká bude realita. Hlavní je, aby mohli všichni hráči nastoupit do každého zápasu a vyhýbala se nám zranění," přeje si třebíčský lodivod.

Ten by měl mít o víkendu k dispozici kompletní kádr. „Nemocné ani zraněné zatím nemáme, tak doufám, že tento stav vydrží co nejdéle," přeje si trenér Sniperů.

Podobně jsou na tom i Okříšky-Kněžice. „Zdravotní stav týmu by měl být dobrý, jen pár nachlazení, ale věřím, že o víkendu budeme dobře připraveni," povídal Kourek.

Florbalové menu
Divize C
1. kolo - dnes od 16.00: Přelouč - SNIPERS TŘEBÍČ, od 17.00: Lubná – Pacov, od 18.00: H. Králové - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, od 19.00: Pelhřimov B – Náchod, od 20.00: FBŠ Jihlava – Trutnov. Podnělí od 10.00: Chrudim – Dačice.
2. kolo – zítra od 10.00: Chrudim – Pacov, od 14.00: Přelouč - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, od 16.00: Pelhřimov B – Trutnov, od 17.00: Lubná – Dačice, od 18.00: H. Králové - SNIPERS TŘEBÍČ, od 19.15: FBŠ Jihlava – Náchod.