Výsledek sice vypadá jednoznačně, na hřišti to ovšem tak jasná partie nebyla. Házenkáři Nového Veselí podlehli ve středečním 4. extraligovém kole favorizované Plzni na její palubovce vysoko 25:33. O osudu zápasu se přitom rozhodlo až po změně stran.

O půli vedl domácí Talent pouze o jedinou branku. Teprve jeho vydařená prostřední pasáž druhého poločasu byla klíčem k vysoké výhře.

Však si toho byl trenér Západočechů také dobře vědom. „Nakonec to sice vypadá na pohodové vítězství, ale zejména v prvním poločase tam bylo na můj vkus hodně technických chyb,“ přiznal kormidelník Plzně Petr Štochl.

Ve středečním utkání 4. kola mužské extraligy nestačili házenkáři Nového Veselí (v modrých dresech) na favorizovanou Plzeň, které podlehli výsledkem 25:33.
Drželi krok jen do přestávky. Házenkáři Nového Veselí jasně podlehli Plzni

Ten současně ocenil výkon celku z Vysočiny. „Musíme uznat, že Veselí přijelo velmi dobře připravené. Věděli, co chtějí hrát, tlačili na nás a nutili nás k těžkým přihrávkám. Byť jsme s tím počítali, chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Těší mě, že jsme to nakonec zvládli,“ dodal Štochl.

V táboře Nového Veselí panovalo celkem pochopitelně zklamání z nakonec nepříznivého výsledku. „Výsledek je pro nás až příliš krutý. Podali jsme sice velmi slušný výkon, ale hodně jsme to zkazili v posledních minutách hry, kdy jsme si nechali dát jednoduché góly,“ mrzelo trenéra Nového Veselí Jana Bělocha.

Podobně jako ve finále loňského ročníku Českého poháru, i tentokrát slavila úspěch zkušenost několikanásobného českého mistra. „Plzeň nás zlomila kvalitou a obrovskou zkušeností, kterou mají její hráči. V mnoha momentech jsme se jim sice dokázali dostat pod kůži, narušovali jsme jejich hru, ale i přesto udrželi systém po celých šedesát minut,“ vysekl kouč Sokola poklonu soupeři.

Tak trošku opomíjeni bývají často ve srovnání s nejlepšími fotbalovými střelci jejich protějšci mezi třemi tyčemi. Chycená šance je přitom stejně důležitá jako ta proměněná. Ilustrační foto.
KANONÝR DENÍKU: Nováček zaznamenal dvojitý hattrick, Koněšín bral vysokou výhru

Zklamaná z výsledku byla rovněž brankářská jednička celku z Vysočiny. „Bylo tam pár smolných okamžiků, kdy jsme nejprve dokázali ubránit postupný útok Plzně. Jenže poté následovala zbytečná ztráta a domácí z protiútoku skórovali. To nás srazilo,“ přemítal Vít Schams.

Po čtyřech kolech tak je Nové Veselí s jediný bodem na předposledním místě tabulky. „Ve středu jsme sice měli ve hře výborné pasáže, možná nejlepší v sezoně, ale na body to nestačilo. My už přitom potřebujeme bodovat,“ zdůraznil Schams.