Jak uplynulou sezonu hodnotíte ve srovnání s těmi předešlými?
Tento ročník byl kvalitativně na vysoké úrovni, která se zvedá počtem oddílů.

Co nového právě skončený ročník kromě toho, že vítězný tým Devils nastřílel přes 100 branek, přinesl?
Devils některé zápasy vyhráli velkým rozdílem, třeba v jednom dni porazili oba soupeře rozdílem 11 a 17 gólů.

Není raritou i ta suverenita vítězných Devils, že jen dvakrát prohráli?
Nemyslím, že to je raritou. Jen to chtělo některé hráče umravnit, aby se více věnovali hře a ne okolí. Devils má v řadách velmi dobré hráče.

Jak byste stručně shrnul těch šest let, co futsal v Třebíči vedete?
Za tu dobu, co se tady v Třebíči futsalu věnuji, je velký pokrok, jak ve sféře klubové, tak i organizační, včetně výchovy rozhodčích a tak dále. Během tohoto období se zaplnily mezery a máme jako futsal v Třebíči rozhodčí od nejnižších soutěží až po ty nejvyšší, a to i na mezinárodní scéně. Tam se podařilo prosadit rozhodčího na světovou úroveň (FIFA).

Máte v plánu futsal ještě rozšířit za hranice Třebíčska?
Moc rád bych rozšiřoval soutěže i za hranice okresu. V tomto sektoru jsou ještě velké rezervy, není moc velký zájem v ostatních okresech. Hrají se tam sice také nějaké soutěže, ale jde jen o soukromé akce, kdy oddíly nejsou registrované a hrají takzvanou divokou soutěž.

Uvažoval jste o tom, jak Krajský přebor ještě vylepšit, zkvalitnit, nebo všeobecně futsal v Třebíči dál posunut?
Okolo futsalu se na okrese točím sám, občas mi pomůže syn, ale jinak bych rád, kdyby se Krajský přebor stále vylepšoval. Přál bych si, kdyby se této soutěže zúčastnilo co nejvíce oddílů i z jiných měst a okresů.

To souvisí s předešlou otázkou o rozšiřování futsalu do ostatních okresů na Vysočině. Již před sezonou jste deklaroval, že se mohou do soutěže přihlásit nové týmy. Co vlastně případní zájemci pro to musí udělat?
Když by byl zájem a někdo by chtěl začít hrát, založit oddíl, není to až tak složité a velice rád těmto zájemcům pomohu se administrativně zaregistrovat. Nové účastníky vítáme a nebráníme se tomu, aby se přihlásili noví zájemci o futsal. Kontakt je na stránkách fotbal.cz/futsal/ nizsisouteze/krajVysocina