Na startu závodu Czech Diamont Man, který je zároveň součástí kalendáře Světového poháru se prezentovala stovka triatlonistů z Ukrajiny, Maďarska, Rakouska, Německa, Anglie, Polska, Portugalska a ČR. Náročný závod o objemech 1,5 km plavání – 7 km jízdy na kajaku – 40 km jízdy na kole a 10 km běhu jim navíc znepříjemnil vytrvalý déšť.


Čtvrté vítězství


Na letošní výborné výsledky navázal v Sedlčanech reprezentant TJ Spartak Třebíč Petr Mejzlík. Svůj čtvrtý start ve Světovém poháru (předchozí závody Ibiza, Steinberg, Týn nad Vltavou – pozn. autora) proměnil ve čtvrté vítězství kategorie mužů nad 50 let! Vítězný čas měl hodnotu 3:23,26 hod.


„Počasí mně velice vyhovovalo, déšť a chladno, to se mi jelo vždy dobře. Po plavání vedl Miguel Hadlich, já byl třetí za Bakerem, ale byli jsme v necelých dvou minutách. To mě nakoplo, čekal jsem nejméně tři minuty. Na kajaku jsem už před koncem druhého kola (celkem 5 – pozn. autora) měl oba za sebou. Na kole to jelo hodně dobře a běh v dešti - nic lepšího jsem si nemohl přát. Pořadím začal na kole míchat ještě Zdeněk Skalický, ale v cíli jsem na něj měl náskok 1:38 minuty, což není až tak málo. Vítězství mě velice potěšilo, tři týdny jsem se na závod cíleně chystal a vyšlo to,“ hodnotí spokojený Petr Mejzlík.


Druhé místo obsadil Zdeněk Skalický (ČR), třetí skončil D. Baker (Velká Británie). Nejlépe se s nástrahami závodu vypořádal celkový vítěz Ukrajinec Anatolij Nesterov (2:48,25 hod.).


Po zisk titulu mistra Evropy, následně titulu mistra ČR tak Mejzlík vybojoval i titul mistra světa.


TJ Spartak Třebíč reprezentoval v Sedlčanech také Milan Procházka. V kategorii mužů nad 40 let zde obhajoval loňskou bronzovou medaili. Čas 3:17,00 hod. mu letos stačil na 5. místo.


Seriál Světového poháru pokračuje v září závodem MS v dlouhém kvadriatlonu v Německu v Kolíně nad Rýnem a končí finálovým závodem v Anglii.