Účast předčila i odhady organizátorů. Ti počítali s tím, že o víkendu přijde každý den kolem deseti tisíc lidí. Nakonec jich ale v sobotu bylo zhruba 13 a půl tisíce a v neděli dokonce 18 tisíc. Fandové přijeli povzbudit sportovce i přesto, že počasí nebylo zrovna příznivé.

„Je zima, sněží a strašně fouká. Ještě že jsme se vybavili,“ poklepal významně na placatku se zahřívadlem Miroslav Kletečka z Pardubic. Kdo neměl své zásoby, mohl využít bohaté nabídky občerstvení. V aréně se prodával grog, svařené víno, medovina, čaj, káva, pivo a další nápoje. Z jídel nechyběly například klobásy, grilované maso, párky v rohlíku, koblihy nebo polévka.

Povzbudit české biatlonisty přijeli fandové ze všech koutů republiky. Na českých vlajkách nechyběly nápisy jako Rovensko, Břidličná, Tábor nebo Brno. Zřejmě největší rozruch a obdiv ale působila o víkendu partička z Řečice na Novoměstsku.

České Mexiko

Sestava dorazila na stadion v pestrých mexických úborech. Skupinka, jejíž jádro tvořili především členové řečického lyžařského oddílu, na sobě měla typická ponča, sombrera a k vlajce české připojila pro jistotu i mexickou.

„Byl to takový spontánní nápad,“ popsal Vladimír Drdla z Řečice. Ani další fandové kostýmy nezanedbali k vidění byly klobouky, čepice, pláště a další součásti oblečení v barvách české vlajky. Tu si nadšenci malovali také na tváře.