„Chtěli bychom navázat na vítězství s Okříškami a nejlépe oba zápasy vyhrát v základní hrací době. Ale nečeká nás nic lehkého," ví trenér Třebíče, který sílu obou soupeřů zná. „Oba zápasy budou velmi těžké a zároveň strašně důležité. Můžou také hodně napovědět o našich šancích ve zbytku sezony," má jasno kouč Sniperů.

Jeho tým nejdříve změří síly v sobotním 17. kole divizní skupiny C s devátým Trutnovem a měl by být papírovým favoritem. „Podle postavení v tabulce ano. Jenže ve skutečnosti je to právě Trutnov, kdo je druhým nejúspěšnějším týmem posledních pěti kol. Takže bych brzdil optimismus. Navíc se hraje na parketách, kde jsou silní. Opravdu to nebude lehké," zvedá varovný prst třebíčský kormidelník.

Pazderník hovořil také o síle Východočechů. „Trutnov táhnou dva hráči, ale v domácích zápasech je diváci strhnou a o celoplošný presink se snaží i ostatní hráči. Nebudou nic světoborného vymýšlet, ale budou se přímočaře tlačit do zakončení s velkým důrazem v předbrankovém prostoru," uvedl na adresu Trutnova třebíčský kouč. Větší pozornost se však bude upírat k nedělnímu základní v Náchodě.

„Ano, po týdnu nás čeká další šlágr kola, na který se musíme svědomitě připravit. Očekávám, že přijdou domácí fanoušci, tak doufám, že nás atmosféra vyburcuje k co nejlepšímu výkonu," přeje si třebíčský lodivod, který od nedělního soupeře očekává aktivní hru. „Náchod bude hodně na míčku, má na to dobré hráče. Musíme se vyvarovat vyloučení, protože Náchod patří mezi nejlepší týmy ve využití početní výhody. Navíc disponuje nejlepší obranou," shrnul přednosti mužstva z Královéhradecka.

Pazderníkovi dělá starosti také marodka. „Bohužel nejsme na tom moc dobře. Stále nemůžeme počítat s reprezentantem Rašetou, nemocný je Hloušek, zraněný Dlabač a do toho jsou další tři hráči na horách. Hold se nedá nic dělat. Uvidíme, kolik hráčů nakonec k zápasům odcestuje," nechal se slyšet šéf třebíčské střídačky.

Tak trochu opačné starosti má spojený tým z Vysočiny, který by rád po prohraném derby v Třebíči začal opět bodovat. „Zabrat je potřeba. Už budeme hrát s čistou hlavou a můžeme jen překvapit. Cíle jsou odehrát dva zápasy a pokusit se o překvapení," hlásí hrající asistent trenéra Okříšek-Kněžic Jan Kourek.
Jeho mužstvo má stejné soupeře jako Snipeři, akorát v opačném pořadí. Dnes tedy zavítá na půdu Náchoda.

„Čekám velký tlak domácích. Budeme oslabení, vypadlo nám sedm hráčů sestavy a to z různých důvodů, od nemocí až po pracovní povinnosti. Budeme se bránit a zkusíme bojovat, co to jen půjde," svěřil se okříšský lodivod a dodal: „Pokud zvítězíme, budeme rádi, ale jak jsem říkal, moc hráčů nemáme. Snad to zvládneme, musíme hrát srdcem. Jiná taktika nebude snad ani možná," má jasno Kourek, který upozornil i na přednosti soupeře.

„Náchod je výborný a takticky vyspělý tým. Mají vynikající mladé hráče, kteří jsou rychlí a šikovní. Další jejich silou jsou přesilové hry," pravil okříšský kormidelník, který doufá, že podaří najít slabinu třetího celku v tabulce. Okříšky v bodový zisk více věří v Trutnově. „Je to běhavý, ale velmi nedisciplinovaný tým a my toho budeme chtít využít," netají se okříšsko-kněžický kouč.

Florbalové menu
Divice C
Sobota – od 14.00: Chrudim - Spartak Pelhřimov B, od 16.00: Pacovští Honzíci – Přelouč, od 17:00: Dačice - FbC Innebandytos Hradec Králové, Lubná - FBŠ Jihlava, od 18.00: Náchod - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, od 19.00: Trutnov - SNIPERS TŘEBÍČ.
Neděle – od 10.00: Chrudim - FBŠ Jihlava, Lubná - Spartak Pelhřimov B, od 11.00: Dačice – Přelouč, od 15.00: Trutnov - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, od 16.00: Pacovští Honzíci - FbC Innebandytos Hradec Králové, Náchod - SNIPERS TŘEBÍČ.