Pacovské ženy pojedou na třetí kolo I. ligy s jasným cílem. Obhájit šestou příčku i potřetí v řadě a vyhnout se tak baráži o udržení prvoligové příslušnosti. Po dvou kolech jsou na barážových pozicích béčko USK Praha a Beroun. „Pokud se nám povede udržet znovu tyto dva soupeře pod sebou, měli bychom se letos baráži vyhnout. Z Vlašimi chceme přivézt znovu šesté místo,“ řekl k plánu Pavel Zajíc, předseda pacovského Slavoje.

Družstvo ale pojede bez jedné ze svých nejvýraznějších opor, nemocné vrhačky Lucie Kozojedové, čerstvé dorostenecké vicemistryně republiky v hodu diskem. „Bez Lucie škrtáme dvacet bodů. Nebude ani Anička Tousková, která by nejspíš ve Vlašimi bodovala, a omluvily se ještě Monika Zajícová a obě atletky, které jsou u nás na hostování z USK Praha, tedy Monica Foottit a Sabina Duchoslavová,“ upřesnil absence v družstvu Pavel Zajíc.

Třebíčští muži mají ve svém středu dva čerstvé mistry republiky a mládežnické reprezentanty, ale na ligu do Vlašimi zamíří nejspíš jen juniorský mistr republiky v desetiboji Adam Havlíček. „Bude nás znovu maximálně šest nebo sedm, s takto početným družstvem nemůžeme čekat dobrý výsledek,“ poznamenal vedoucí družstva Spartaku Třebíč a trenér Jiří Kliner.

Pořádné radosti si v uplynulé sezoně užili fotbalisté FC Žďas Žďas až do sytosti. Druhé místo konečné tabulky moravskoslezské divize D je výborným výsledkem.
Postupujeme po správné cestě, lebedil si kouč fotbalistů FC Žďas Václav Pohanka

V Třebíči, která skončila v úvodních dvou kolech na posledním osmém místě, už myslí na boje o udržení první ligy v zářijové baráži.

Spolu s Adamem Havlíčkem splnil nominační kritéria na srpnové mistrovství Evropy U20 v izraelském Jeruzalémě čerstvý dorostenecký mistr republiky a držitel nového národního rekordu v běhu na 400 metrů Ondřej Loupal, který se měl na poslední chvíli rozhodnout, zda si náročný program ještě zhutní startem v týmové prvoligové soutěži mužů.

Ondřej Veselý, který studuje ve Spojených státech a na prázdniny se vrátil domů do Třebíče, doléčuje drobné zranění. Jeho čeká už v polovině července pro změnu start na kontinentálním šampionátu kategorie U23 ve finském Espoo, limit pro start na 400 metrů překážek splnil už počátkem května.