HLUK – TŘEBÍČ 7:6 pp

Domácí tým začal utkání aktivněji a v úvodních minutách se musel více ohánět třebíčský brankář Bazala. Tlak Hluku pak přibrzdilo vyloučení a Třebíč začínala přebírat taktovku hry. Halama měl dvě solidní pozice, ale na svůj zápis do historie utkání si musel ještě počkat. Snipers se pak během půlminuty ujali vedení 2:0, nejdříve skončilo nahození Benáčka z půlky v síti a po krásné kombinační akci na 0:2 zvyšoval právě Halama. Až teprve potom se dostal ke slovu Hluk a Krchňáček v 15. minutě snížil.

Přelom první a druhé poloviny zápasu diktoval Olbert. Nejdříve dvěma krásnými trefami otočil skóre a po rychlém vyrovnání Janaty pak vyzval ke skórování Jílka. Tempo nahoru dolů pokračovalo a po střele Mátla bylo ve 35. minutě srovnáno na 4:4.

Hluk se na začátku závěrečného dějství ještě jednou dostal do vedení a Snipers přežili i klíčové okamžiky při vyloučení Benáčka. To hosté byli v početní výhodě úspěšnější a Blaha vyrovnal. Skvěle hrající Halama pak zvýšil na 5:6, ale Snipers ani tentokrát nebylo dáno bodovat za tři body. Pět sekund před koncem vyrovnal Zatloukal a navíc neudržel nervy na uzdě Halama za sekání obdržel pětiminutový trest. Dlouhá přesilovka domácí v prodloužení nemohla skončit snad ani jinak než gólem.

„Stupidita a naivita nás připravily o plný počet bodů a kvůli tomu vezeme pouze jen jeden,“ rozčiloval se trenér Snipers Pazderník.

„Škoda několika smolných branek, které jsme obdrželi. Utkání jsme měli vyhrát za tři body a nakonec můžeme být rádi, že jsme zachránili dva. Soupeř byl dobře fyzicky připravený, utkání tak mělo tempo a nasazení po celou dobu,“ kontroval trenér Hluku Tuhý.

Góly a asistence: 15. Krchňáček (Janča), 27. Olbert (Holý), 28. Olbert (Duda), 32. Jílek (Olbert), 43. Janča (Krchňáček), 60. Zatloukal (Janča), 62. Olbert (Krchňáček) – 11. Benáček (Hobza), 11. Halama (Malich), 31. Janata (Halama), 35. Mátl (Dlabač), 49. Blaha (Dlabač), 55. Halama (Janata). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 5:3, navíc Kuželka a Halama 5 minut. Využití: 3:1. Diváci: 65. Třetiny: 1:2, 3:2, 2:2 – 1:0.