„Jistota vítězství sice je, ale i nadále chceme vyhrávat," má jasno kouč Sniperů Michal Pazderník, jehož mužstvo se zároveň připravuje na boje o postup do vyšší soutěže. „Hlavním cílem je nezranit se. Jinak bychom se rádi rozloučili se základní části dvěma výhrami a vyzkoušeli si nějaké herní situace," nechal se slyšet třebíčský lodivod.

Motivaci má i regionální rival. „Chceme být druzí, rozloučit se vítězně a udělat radost našim fanouškům," má jasno hrající asistent trenéra Okříšek-Kněžic Jan Kourek.

Jeho tým v rámci 21. kola divize C hostí B-tým Pelhřimova. „Je to zrádný soupeř, někdy odehraje dobrý zápas a jindy zase vyhoří. Bude vycházet ze zajištěné obrany, my tvoření hry je na nás," pravil okříšský kormidelník.
Třebíč přivítá v krajském derby tým FBŠ Jihlava, na jehož půdě na podzim prohrála. „Jihlavě máme co vracet, protože ta jediná nás v první polovině soutěže porazila. Je to nepříjemný soupeř a bude dohrávat veškeré souboje. Víme, že nás to bude bolet, ale jako přípravu do play-up tento zápas beru," svěřil se Pazderník.
V neděli, kdy dlouhodobá fáze soutěžního ročníku končí, si obě mužstva soupeře prohodí. „Pelhřimov bude hrát technický florbal a uvidíme, s jakou sestavou přijede, protože jejich A-tým má volno. Takže se může stát, že utkání bude velmi bohaté střelecky," uvedl na adresu nedělního soupeře kormidelník Sniperů.

Ten zřejmě dá příležitost mladíkům. „Uvidíme. Někteří junioři hrají pravidelně a myslím, že se do konečné nominace dostanou," nastiňuje šéf třebíčské střídačky, který bude hráče se zdravotními problémy šetřit. „Mimo hru je do konce sezony Lukáš Petr. Ostatní kluci, kteří měli zranění, se postupně dávají dohromady, tak uvidíme, jak se budou cítit. Kdyby to nebylo stoprocetní, tak je raději pošetříme, aby byli všichni připravení na play-up," hlásí Pazderník.

Spojený tým čeká na závěr sezony derby Vysočiny s FBŠ Jihlava. „Očekávám výborný florbal, který bude mít náboj, je to takové malé derby. Jihlava má pár šikovných hráčů, kteří dokážou překvapit. Jejich hra je ovšem založená na výborném brankáři a zahuštěné obraně," povídal Kourek.

Okříšky by měly mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Zdravotní stav je zatím dobrý. Myslím, že šanci dostanou všichni hráči," nechal se slyšet Kourek. I ten má do posledního dvojkola stejné ambice jako lídr z Třebíče. „Cíle jsou jasné, hrát pohledný florbal, který bude lidi bavit, a obě utkání vyhrát," řekl okříšsko-kněžický kouč.

Florbalové menu
Divize C
Sobota – od 16.30: Přelouč – Lubná, Pacovští Honzíci – Trutnov, od 17.00: Dačice – Náchod, od 18.00: SNIPERS TŘEBÍČ - FBŠ Jihlava, OKŘÍŠKY-KNĚŽICE - Pelhřimov B, od 18.30: FbC Innebandytos Hradec Králové – Chrudim.
Neděle – od 11.00: Dačice – Trutnov, od 13.00: Přelouč – Chrudim, od 14.00: SNIPERS TŘEBÍČ - Pelhřimov B, od 16.00: Pacovští Honzíci – Náchod, od 18.00: FbC Innebandytos Hradec Králové – Lubná, OKŘÍŠKY-KNĚŽICE - FBŠ Jihlava.