PELHŘIMOV B – OKŘÍŠKY-KNĚŽICE 4:16
Spojený tým se potřeboval chytit, což se mu nakonec podařilo. Po vyrovnané první třetině hosté prakticky rozhodli o osudu zápasu pěti góly po změně stran. Kanonáda Okříšek pokračovala i ve třetí části a výsledkem bylo vysoké vítězství.

„Do zápasu jsme šli s tím, že už se musíme chytnout. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany a pak se pokusit o rychlé protiútoky. Až na jednu pasáž jsme byli jasně lepším týmem a nakonec jsme si zlepšili i brankový rozdíl," hodnotí hrající asistent hostujícího trenéra Jan Kourek.
Branky a nahrávky: 15. Kovář (Dohnal), 15. Koten (Žák), 16. Jan Koten, 42. Žák (Dohnal) – 6. Štveráček (Molák), 7. Kourek (Žák), 8. Nestrojil (Plavec), 11. Žák (D. Salák), 24. Picmaus (Molák), 31. Kourek (Špinar), 35. Molák (Štveráček), 36. Kourek (D. Salák), 39. F. Salák (Špinar), 43. Nestrojil (Uher), 44. Molák (Špinar), 47. Rychlý (Uher), 51. Kourek (Špinar), 55. Kourek (D. Salák), 57. Molák (Plavec), 57. Uher (Nestrojil). Rozhodčí: Kudláček – Havelka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 15. Třetiny: 3:4, 0:5, 1:7. Okříšky-Kněžice: Neuwirth – Kučera, Plavec, F. Salák, Rychlý, Tesařík, Kourek, Špinar, Picmaus, Molák, Nestrojil, Uher, D. Salák, Žák, Štveráček.

FBŠ JIHLAVA – SNIPERS TŘEBÍČ 6:5
Hostům svazovala ruce role papírového favorita, ve které do utkání lídra s aktuálně třetím týmem tabulky vstupovali. Jihlava vedoucímu týmu soutěže nic nedarovala. „Dle předpokladů nás čekal zápas plný osobních soubojů a boje o každý metr hřiště. O vývoji utkání rozhodla první třetina, kdy nám soupeř odskočil, a my jsme celý zápas jen dotahovali," posteskl si kouč Sniperů Michal Pazderník.

Jeho svěřenci zbylé dvě třetiny vyhráli pouze o jednu branku, a to na alespoň na vyrovnání nestačilo. „I když jsme měli více vyložených šancí, tak jsme vyhořeli na brankáři domácích. Jihlava nám může poděkovat za vítězství, protože branky jsme jim doslova darovali po našich obrovských chybách," má jasno třebíčský lodivod.
Branky a nahrávky: 3. Čada (Šesták), 6. Vávrů (Šesták), 14. Čada (Vávrů), 36. Čada (Mikeš), 40. Jelínek (Dočekal), 45. Mikeš – 22. Petr Štěpánek (Pavel Štěpánek), 25. Janata (Papoušek), 38. Jirka (vlastní), 48. Blažek (Papoušek), 59. Janata. Rozhodčí: Šafář – Janda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 41. Třetiny: 3:0, 2:3, 1:2. Snipers Třebíč: Bazala (41. Štos) - Petr Štěpánek, Sýkora, Papoušek, Dlabač, Hloušek, Blažek, Janata, Homolka, Kuželka, Pavel Štěpánek, Rašeta, Petr.

PEHLŘIMOV B – SNIPERS TŘEBÍČ 5:9
Snipeři potřebovali na půdě druhého krajského rivala zvítězit, aby se na ně druhé Dačice nedotáhly bodově. Hosté se v úvodním dějství trápili, a proto odcházeli do šaten s jednobrankovým mankem. V prostřední části však Třebíčští zabrali, vývoj utkání otočili a ve třetí dvacetiminutovce vedení zvýšili.

„Po porážce s Jihlavou byla cítit na hráčích nervozita, která byla umocněna i tím, že jsme v tomto zápase favoritem a musíme vyhrát. Pohledný florbal jsme předváděli až od druhé třetiny, ale do optimálního výkonu to mělo daleko. Každopádně jsme splnili povinnost získat tři body a nebýt zbrklosti v zakončení, mohli jsme vyhrát i větším rozdílem," má jasno třebíčský trenér Michal Pazderník.
Branky a nahrávky: 4. Jirků (Charouzek), 9. Jirků (Brothánek), 17. Kocián (Jirků), 35. Kovář (Hendrych), 57. Jirků (Žák) -
1. Dlabač (Kuželka), 10. Pavel Štěpánek (Hloušek), 22. Janata (Papoušek), 28. Rašeta (Kuželka), 30. Janata (Papoušek), 50. Rašeta (Janata), 51. Kuželka (Pavel Štěpánek), 55. Janata (Dlabač), 55. Dlabač (Papoušek). Rozhodčí: Janda – Rada. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 19. Třetiny: 3:2, 1:3, 1:4. Snipers Třebíč: Štos - Petr Štěpánek, Papoušek, Dlabač, Hloušek, Janata, Homolka, Kuželka, Pavel Štěpánek, Rašeta, Petr.

FBŠ JIHLAVA – OKŘÍŠKY-KNĚŽICE 3:8
Hosté zaskočili soupeře z krajského města už v první třetině a vypracovali si pohodlný náskok. „Před zápasem jsme se dokázali vyhecovat. Semkli jsme se a řekli si, že tohle už nesmíme prohrát, a to nám pomohlo. Jihlavu jsme přehráli ve všech směrech. Vyhrávali jsme osobní souboje a z toho plynul náš tlak v útočném pásmu," pochvaluje si asistent okříšského kouče Jan Kourek.

Ten se svými spoluhráči i druhé derby Vysočiny dotáhl do vítězného konce. Spojený tým Okříšek a Kněžic se tak posunul na třetí místo v tabulce soutěže. „Jihlava měla problém s našim rychlým napadáním a my z toho vytěžili maximum. Jsme rádi, že jsme měli úspěšný víkend. Děkuji všem spoluhráčům za skvělý výkon i našim fanouškům za podporu na venkovních zápasech," je spokojen Kourek.
Branky a nahrávky: 10. Čada (Dočekal), 52. Čada (Vávrů), 54. Jelínek (Horský) – 9. Štveráček (Molák), 15. Uher (Nestrojil), 16. Kourek (Žák), 18. Žák (Kourek), 26. Molák, 57. Žák (Molák), 57. Kourek (Žák), 60. Žák (Kourek). Rozhodčí: Holeček – Vraspír. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 42. Třetiny: 1:4, 0:1, 2:3. Okříšky-Kněžice: Neuwirth – Plavec, F. Salák, Rychlý, Tesařík, Kourek, Špinar, Picmaus, Molák, Nestrojil, Uher, D. Salák, Žák, Štveráček.