„Celkem se zúčastnilo 93 dětí,“ říká za pořadatele David Novotný. Mezi chlapci se blýskl Adam Havlíček (ročník 2004) z vítězné školy, napočítali mu 109 kliků.

Doménou dívek bývá švihadlo, což dokázala Aneta Štorková (ročník 2002) z třebíčské ZŠ TGM s 351 přeskoky. „Opravdu mimořádné číslo,“ chválí Novotný a dodává: „Akce se celkově velice povedla, v Třebíči to nemělo chybu.“

Soutěžilo se v pětiboji složeném z trojskoku, hodu medicinbalem, švihadla, kliků a běhu na 1000 metrů. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006.

Do krajského kola, z něhož vede cesta do republikového finále, přímo postupuje pouze vítězná škola. Krajské kolo se uskuteční 25. května znovu na atletickém stadionu Spartaku Třebíč.

Letos se koná již osmý ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu.

Olympijský odznak – OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů.