„Chceme, aby se odehrál pěkný zápas, který bude diváky bavit a občas i zvedat ze sedadel. Snad se nikdo nezraní a utkání se odehraje v duchu fair-play," přeje si kouč Třebíče Michal Pazderník. „Náš cíl je jednoznačný, bavit se florbalem. Bude výborná atmosféra a v Třebíči budeme jako doma.

Chceme udělat našim fanouškům radost," doplňuje jeho protějšek na střídačce Okříšek-Kněžic Jan Kourek. Jeho tým na doma se Snipery těsně prohrál (8:9), kdy se podzimní derby na půdě nováčka soutěže strhlo v gólovou přestřelku. A proto trenér spojeného týmu prahne po odvetě.

„Bohužel, minule jsme smolně prohráli a dostali spoustu branek. Z těchto chyb jsme se už poučili. Zvítězit chceme, ale musíme zůstat nohama na zemi a nebláznit," varuje okříšský lodivod.

Jeho trenérský kolega se na derby připravuje jako na další utkání v řadě. „Pro nás je všechno stejné, normálně jako před každým jiným zápasem. Něco si před tím k soupeři řekneme a pak už půjdeme na věc," pravil Pazderník, který nechtěl komentovat své poznatky o soupeři.

To Kourek byl o něco sdílnější. „Těžko se to hodnotí, ale určitě obrana není jejich nejsilnější stránkou. Útok mají však výborný, jsou tam šikovní hráči, kteří to s míčkem umí. Uvidíme, kdo půjde více štěstí naproti," uvedl na adresu Sniperů okříšský kormidelník.

Oba aktéři si to dnes v třebíčské Městské sportovní hale rozdají o čtvrté místo ve skupině C, které aktuálně drží Snipeři. Třebíčští mají před divizním nováčkem jednobodový náskok. Okresní derby slibuje početnou diváckou kulisu.

Právě s florbalisty Okříšek-Kněžic cestují i na venkovní zápasy příznivci v hojném počtu. „Bude to výborný zápas plný osobních soubojů, kde nikdo nikomu nedá nic zadarmo. Určitě se bude na co dívat," věří Kourek.

Podobný názor má i jeho trenérský kolega. „Snad bude velký zájem fanoušků. Připravili jsme i doprovodný program, ve kterém budou účinkovat i nejmladší hráči obou týmů. Snad se to bude lidem líbit, protože se hraje už jen pro fanoušky. Oba jsme ztratili šanci na postup, takže soutěž dohráváme pouze z povinnosti," má jasno Pazderník.

Ani jeden z týmů nebude kompletní. Třebíčští se budou muset vypořádat s absencí dvou hráčů a nad startem několika dalších visí otazník.
„Po operaci je Nejedlý, nemocen Hloušek a ostatní nachlazení, ale do zápasu budou snad připraveni," svěřil se trenér Sniperů.

V o něco lepší situaci se nachází soupeř. „Máme bohužel jednoho hráče s horečkami. Doufám, že se vyléčí a bude moct v sobotu nastoupit," přeje si šéf okříšské střídačky.

Florbalové menu
Divize C
20. kolo – sobota, od 18.00: SNIPERS TŘEBÍČ - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE, Trutnov - FBC Innebandytos Hradec Králové, zítra od 14.00: Přelouč – Dačice, od 16.00: Lubná - Litomyšl , od 18.00: Strakonice – Písek.

Poznámka: Utkání Náchod – Rtyně v Podrkonoší (7:3) bylo předehráno 18. ledna.