Všechny účastníky čekalo pět disciplín: dvouminutová zátěž přeskoků přes švihadlo, kliky na čas ve stejném časovém úseku, hod medicinballem pozadu a trojskok z místa, jako volitelnou disciplínu si pak třebíčští organizátoři zvolili běh na 1 000 metrů. To vše mělo „změřit“ všestrannost.

My jsme si vybrali vzhledem k zaměření na Třebíčsku běžeckou disciplínu. Třeba plavání by se tady dělalo vzhledem k vysokému počtu účastníků jen velmi složitě,“ říká za organizátorský tým David Hort a dodává: „V krajském kole pak v květnu přidáme ještě na výběr driblink s míčem.“

Horta pak zaujaly i výborné individuální výkony. „Mezi chlapci ročníku narození to byl Adam Havlíček, který byl vítězem loňské individuální soutěže. Byly tady ale i další výkony na špičkové republikové úrovni,“ tvrdí s úsměvem Hort.

Letos se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, která založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šeberlem. Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať už sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec. Odznak všestrannosti je již čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého Olympijského výboru.