Kraj Vysočina na posledních zimních hrách v roce 2020 vybojoval sedmé místo v medailovém žebříčku. Jeho reprezentanti získali šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových medailí.

Rovněž letos chtějí sportovci z Vysočiny zabojovat o cenné kovy. Medailové ambice mají například hokejisté. Obránce Lukáš Kachlíř z Havlíčkova Brodu je považován za jednoho z největších talentů ročníku 2009 v republice.

Velkou část výběru ale tvoří hráči z Jihlavy. Jedním z nich je David Zmrhal: „Jsem rád, že mohu být součástí týmu. Posune mě to do budoucna. Věřím, že tady budou agenti. Z týmového hlediska nás považují za favority, medaili určitě získáme,“ uvedl obránce Dukly v tiskové zprávě Českého olympijského výboru.

Zajímavým jménem v nominaci je i patnáctiletá Kristýna Neumanová. Ta byla na třech z posledních čtyř ODM, pokaždé získala medaili. Dvakrát skončila stříbrná v rychlobruslení (2018, 2020), loni brala bronz za běh na 4 x 60 metrů. Letos se pokusí přidat cenný kov ve třetí odlišné disciplíně, závodit bude v snowboardingu.

V neděli proběhlo slavnostní zahájení, zápolení vypukne v pondělí. Na líté boje se těší i vlajkonoš vysočinské výpravy Patrik Eliáš. „Reprezentovat svůj kraj je velká zodpovědnost. Pro hráče i pro mě, protože si uvědomuji, odkud pocházím, a jsem hrdý, že jsem mohl Vysočinu reprezentovat,“ netajil bývalý hokejový reprezentant a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.