Ten jim musel udělat radost, do Třebíče totiž přijede mnohonásobný mistr republiky a účastník Ligy mistrů Era-Pack Chrudim.

„Los osmifinále mi splnil jedno z mých přání a přisoudil mužstvu Orchestrion tým nejzvučnějšího jména - čtrnáctinásobného mistra České republiky Era-Pack Chrudim, kterého zdobí mnoho jmen futsalistů té nejlepší výkonosti v Česku a také mnoho českých reprezentantů,“ rozplýval se předseda Krajského futsalového svazu Vysočiny Zdeněk Petr.

Ten ocenil výkonnost týmu během celé sezony i v poháru.

„Orchestrion z krajského přeboru vyřadil dva druholigové soupeře (Pramen Havlíčkův Brod a Boca Chotěboř - pozn. autora) v celostátním turnaji o Pohár předsedy FAČR a postoupil do osmifinále,“ potvrzuje Petr a dodává: „Chtěl bych pozvat širokou veřejnost, aby se přišla podívat na jedno z nejkvalitnějších českých mužstev a také přišla povzbudit a fandit domácímu týmu. Je to pro nás velký svátek futsalu.“

Zápas se uskuteční 11. října v třebíčské hale, utkání začíná v 19.00. Bude Orchestrion důstojným soupeřem mistrovi?

Tradice zůstává. Opět obhájce nevyhrál
Ročník 2017/2018, který byl jubilejní, nám připomněl malé výročí. Je tomu již patnáct let, kdy se začal hrát Futsal na Vysočině. Ročník bych zhodnotil velmi kladně, po počátečních potížích před sezónou, kdy jsme měli problém s nedostatkem rozhodčích, se mi podařilo udělat nábor nových. Získali jsme tři nové a spolu s těmi, co byli k dispozici, soutěžní ročník zvládli velmi dobře. Rozhodčím bych chtěl poděkovat, rozhodování se ujali velmi dobře a můj velký dík patří rozhodčím z vyšších soutěží, kteří se zapojili do utkání krajského přeboru.

Také bych chtěl vyzdvihnout velký úspěch našich rozhodčích působících v nejvyšších soutěží. Tam máme čtyři rozhodčí z Vysočiny, působí v první a druhé lize. Komise rozhodčích FAČR v Praze po uplynulém ročníku ocenila dva naše rozhodčí, kteří se umístili na pomyslné bedně . Na druhém místě byl Zdeněk Petr ml., na třetím místě pak Jan Kliner, oba dělají velmi dobrou reklamu sobě i Krajskému futsalovému svazu Vysočiny.

Titul, jak je téměř zvykem, v KP Vysočina opět nebyl obhájen loňským vítězem. Těší mě, že je soutěž velmi vyrovnaná a je na velmi vysoké úrovni. Kdo bude vítězem přeboru se letos rozhodovalo až v samém konci soutěže, a to v posledním kole. Je vidět ,že naše soutěž je velmi kvalitní a snese ty nejvyšší měřítka.

Zdeněk Petr, předseda Krajského futsalové svazu Vysočina