Výsledek 10:6 neodpovídá příliš stavu sil na hřišti. Utkání se vyvíjelo jednoznačně pro Nuclears. Ve druhé směně se Třebíč ujala tříbodového vedení, které se jí podařilo do pátého inningu postupně navýšit až na 9:0 a hrozilo to předčasným koncem. Potom se začala karta hry trochu obracet, Blesk trpělivě střádal body, ale na drama to nestačilo.

„Na pálce se skvěle vedlo Patriku Kadrnožkovi, Jose Flores odházel celý zápas s jedenácti strikeouty a k tomu přidal i tři odpaly,“ mohlo těšit trenéra Jana Gregora.

V odvetě pak byl k vidění úplně jiný zápas, který měl divoký začátek. Severočeši vedli po první směně 5:4, po druhé pro změnu Nuclears 7:5. To už vystřídal Timothyho Holmese na nadhozu překvapivě Ivan Hamža a ukázalo se to jako výborný tah trenéra Gregora. Hamža povolil soupeři jen jeden doběh a zadělal tak na výhru 9:6.

Nuclears tak slaví záchranu, naopak dvě porážky vzaly Jablonci reálnou možnost postupu do extraligy. O zbylá tři místa se ještě porve čtyřlístek SaBaT Praha, Hluboká, Blansko a Technika Brno.