Třebíčský rodák a odchovanec Spartaku se blýskl hlavně v disku, když své náčiní poslal do vzdálenosti 49,75. Za svým osobním maximem a zároveň i nejlepším sezonní výkonem ze Zlína zaostal zhruba tři metry. Velmi solidním pokusem 57,40 vyhrál Marek Bárta, jenž nedávno reprezentoval Česko v Bydgošti na Superlize družstev. Třetí pak skončil třebíčský vrhač Tomáš Vilímek (44,72).

Také závod žen měl reprezentační příchuť. Jasnou vítězkou se stala kladenská atletka Eliška Staňková (55,27), soupeřky na ni nestačily.

Jiří Sýkora si pak vyzkoušel i kouli a vzdálenost 14,50 metru určitě nebyla k zahození. Z vítězství se radoval Vilímek (15,94), pro něj je to hlavní disciplína. S výkonem mohl být spokojený, za loňským osobákem zaostal jen o 24 cm.

Dalším atletem pražského Olympu, jenž dobře zná prostředí areálu Spartaku, je Aleš Svoboda. Mladší bratr halového mistra Evropy a olympijského účastníka Petra se představil ve výšce a výkonem 190 cm obsadil mezi specialisty bronzovou pozici. Mimochodem Petr se konečně během července vyhrabal ze zranění paty a achilovky. „Už bych chtěl startovat příští víkend na extralize,“ vzkázal.

Utkání krajského přeboru mezi HFK Třebíč a FK Pelhřimov.
Týmy z Třebíčska uzavírají tabulku přeboru

Výšku vyhrál jihlavský závodník František Nikodém. Velmi dobrý výkon zaznamenala další jihlavská závodnice Tereza Škarková, která poslala oštěp do vzdálenosti 44,53 metru.

Hlavním závodem byl běh na 10 000 metrů, který však ovlivnilo velké teplo a přihlásili se do něj pouze dva závodníci. Vyhrál Martin Bohuslav časem 39:36,91. Míli vyhrál s přehledem Tadeáš Janík.

Nejúspěšnějším oddílem se podle očekávaní stal pořádající TJ Spartak Třebíč, medailové pozice pak sbíraly další oddíly z Vysočiny. Zdatným konkurentem byli zástupci klubu Atletika Jihlava, pacovského Slavoje, Sokola Velkého Meziříčí a v bězích pak i Nového Města na Moravě.

Dospělí soutěžili v disku, kouli, oštěpu, dálce, výšce a v bězích na 100 metrů, míli a 10 000 metrů, mladší věkové kategorie pak ještě ve sprinterské šedesátce a v běhu na 100 metrů překážek.

Hokejové utkání mezi SK Horácká Slavia Třebíč a HC Dukla Jihlava.
Nájezdy se třebíčským hokejistům nepovedly. S Jihlavou prohráli 2:3