Pro český národní tým mělo jít hlavně o sbírání zkušeností, protože světový šampionát se hraje podle pravidel pro mladší kadety a na větším hřišti, než na jaké jsou čeští hráči z domácích soutěží zvyklí. Přesto na sebe dokázali strhnout pozornost baseballové veřejnosti i médií.

Česká republika absolvovala mistrovství světa v této kategorii vůbec poprvé a hned se dostala do těžké základní skupiny, kde bylo několik aspirantů na titul. „Postupně jsme měli možnost změřit síly proti týmům z absolutní světové špičky jako jsou Japonsko, obhájci prvenství z Tchaj-wanu, Mexiko či Brazílie. Tuto čtveřici favoritů doplňovaly ještě výběry Filipín a Itálie," popsal asistent trenéra Robert Vávra.

Češi měli na aklimatizaci po příletu jen den a půl. „První kontakt se světovou špičkou přišel hned v úvodním utkání proti Japonsku, kterému jsme podle očekávání podlehli. Zároveň jsme se ale hned dostali do pozornosti novinářů, a to díky skvělému výkonu Anežky Bartoňové na nadhazovacím kopci, která držela japonské pálkaře první směny zkrátka. V Asii dívky baseball běžně nehrají, natož aby dokázaly dávat na frak hráčům z nejlepších týmů," zmínl Vávra.

Česká republika hrála kromě jednoho zápasu všechny ostatní duely na hlavním stadionu Tien-Mou s kapacitou deseti tisíc diváků, odkud se všechna utkání přenášela v přímém přenosu na televizní obrazovky a prostřednictvím internetového vysílání je mohli sledovat i příznivci v Evropě. Příběh českého baseballu na cestě za světovou špičkou byl pro novináře atraktivní a v médiích jsme se objevovali hned po domácím týmu asi nejčastěji.

V Taipei na Tchaj-wanu Češi zanechali dobrý dojem. Třebíčský Patrik Kadrnožka se stal osmým nejlepším pálkařem šampionátu a v té době již mediální hvězda mistrovství Anežka Bartoňová dokonce vyhrála statistiky s největším počtem asistencí při outech.