Soutěžilo se v ženské a mužské kategorii v disciplínách: lezení na obtížnost, bouldering a překvapení. V prvních dvou bylo důležité překonat nelehkou a dosud neznámou cestu. U boulderingu šlo o to zdolat horizontální, ne příliš vysokou trasu bez jištění. Lezce chránila při pádech žíněnka. V překvapení lezci museli natáhnout lano přes karabiny po přesně určené cestě.
V mužské kategorii obsadil první příčku Karel Konečný, druhý skončil Jiří Veselý a na třetí pozici se umístil Jan Blaha. Mezi ženami zvítězila Karolína Blahová, hned za ní skončila Karolína Jakubcová a třetí pozici brala Ludmila Ježková.

Třešničkou na dortu byl mimosoutěžní výkon jednoho z tvůrců cest a člena oddílu Václava Nohy, který nejenže ukázkově vylezl ,,strop‘‘ až ke ,,krápníku‘‘, ale ještě si u toho ve chvíli, kdy se příliš zpotil, visíc u stropu sundal bundu, jak dokazuje jedna z fotografií. Sklidil za to zasloužený aplaus.

TJ Alpin Třebíč existuje od roku 1968, zajišťuje provoz lezecké stěny na ZŠ Benešova a v průběhu roku vyjíždí i na lezení do skalních měst či horských masivů.