Stejného soupeře, tentokrát v dohrávce pátého kola regionální soutěže, hostila Třebíč. Utkání skončilo stejným výsledkem, 8:2 pro Jihomoravany, a mělo podobný průběh. Slza, která nastoupila také v okleštěné sestavě, sehrála s Hodonínem vyrovnanou partii dvě, ale ve třetí už tempu zápasu nestačila.

HODONÍN – PŘIBYSLAVICE 8:2

S pouhými osmi hráči do pole odcestovala Slza na půdu favorizovaných Jihomoravanů. Hosté stačili držet krok jen v první třetině. Přibyslavice vsítily kontaktní branku, když Fiala vybídl ke skórování Nováka.

Jenže po změně stran se domácí mašina rozjela na plné obrátky a oslabeného soupeře přestřílela. Do závěrečného dějství tak Hodonín vstupoval s vedením 6:1.

Hráči z Vysočiny odehráli třetí část důstojně a zaznamenali ještě jeden čestný úspěch. Samek vybojoval u mantinelu míček, přihrál Fialovi, který nabil opět Novákovi a ten si s jeho přihrávkou poradil bravurně.

„I přes konečný výsledek 8:2 jsme odehráli zápas se ctí a za výkon se nemusíme stydět,“ hodnotí přibyslavický útočník David Fiala a dodává: „V první třetině jsme měli tři, čtyři šance, které kdybychom dali, mohl zápas vypadat jinak. Ale nedali jsme je a pak nám odešly síly. S tím se potýkáme celý podzim.“

Branky a nahrávky Slzy: 10. Novák (Fiala), 37. Novák (Fiala, Samek). Vyloučení: 2:8. Využití: 3:0. Třetiny: 2:1, 4:0, 2:1. Přibyslavice: Maxa - Gric, Hanzl, Brym - Fiala, Samek, Novák - Chlubna, Igerský.

Hrotovičtí volejbalisté brali jen bod

TŘEBÍČ – HODONÍN 2:8

Domácí nastoupili jen se třemi obránci a čtyřmi útočníky. Třebíč i přesto byla v první třetině favorizovanému soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Slzu poslal do zaslouženého vedení ve 13. minutě Janda. Hosté odpověděli pouhých šest vteřin před první sirénou Janem Švagerkou.

Slza ve druhé třetině dál bojovala, ale žádnou šanci neproměnila. Nejblíže ke gólu měl Gruber, ale jeho skrytá střela skončila na břevně. To Jihomoravané potrestali, když otočil stav Hlavačka. Zvýšit mohl Jan Švagerka, ale jeho trestné střílení vychytal Hlavatý, který se postavil mezi tyče po dlouhých po šesti letech. Hodonín stihl vedení pojistit ještě do druhé přestávky Mohylkou.

Závěrečná patnáctiminutovka už byla v režii hostů, kteří převahu korunovali pěti góly. Druhá trefa domácího Jandy znamenala pouhou korekci výsledku.

„První dvě třetiny jsme jakžtakž stíhali, výsledek byl těsný. Mohli jsme dát i nějaké góly, ale doplácíme na naší střeleckou potenci. A ve třetí části jsme odpadli, jako vždycky. Je nás málo. Hosté měli daleko více sil. My jsme na první i druhou přestávku a pak na konec zápasu čekali jak na smilování, ale bohužel napadalo to tam. Projevila se větší zkušenost soupeře i počet hráčů,“ hodnotí třebíčský útočník Tomáš Riedl.

Branky a nahrávky: 13. Janda, 42. Janda (T. Pelikán) – 15. J. Švagerka, 25. Hlavačka (Mráz), 29. Mohylka (Hlavačka), 35. Mráz (Hlavačka), 37. Rapant (J. Švagerka, Hübl), 37. Hlavačka (Mráz, M. Švagerka), 39. J. Švagerka (Rapant), 44. Rapant (J. Švagerka, Hübl). Rozhodčí: Horský. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:5. Třebíč: Hlavatý – O. Pelikán, T. Pelikán, D. Ludes – M. Ludes, Riedl, Janda – Gruber.

Zbylý výsledek dohrávaného 5. kola: Malenovice – SK Jihlava B 2:3.