Na veřejný trénink dětí a soutěž Kids Muaythai Challenge dorazilo v sobotu 12. října do pražské haly TJ Spoje přesně 133 účastníků z více než 16 oddílů z celé republiky. Devils vypravili do hlavního města sedm zápasníků, kteří se svými výkony probojovali mezi pět nejúspěšnějších týmů sportovního dopoledne.

Medaili si odvezl každý zástupce třebíčského oddílu. Tři zlaté získala Kristýna Neumannová, stříbro a bronz vybojovali Libor Dobeš a David Horký. Po jednom stříbru braly Jolana Ottichová a Šarlota Horká. K početné sbírce přidaly bronzový kov Klára Ottichová a Isabella Čechová.

„Projekt Kids Muaythai Challenge nabízí mladým zápasníkům možnost soutěžit v jednotlivých disciplínách, ze kterých se skládá zápas muaythai. Ukázalo se, že děti chtějí soutěžit a my se je v tom snažíme nejen touto akcí podporovat,“ říká prezident České Muaythai Asociace a předseda oddílu Thaibox Devils Třebíč Petr Ottich.

Soutěž se skládá ze čtyř disciplín. Svou vytrvalost prokázali mladí zápasníci v kopání roundkicků na lapy po dobu půl minuty. Jejich umění v klinčování, v jedné z nejdůležitějších technik muaythai, posuzovali přímo oficiální rozhodčí C.M.T.A. Rychlost musely děti prokázat v člunkovém běhu a v poslední disciplíně předvedly tradiční tanec wai kru.