Klubu Nuclears se tak v letošní sezoně podařilo něco mimořádného, když jeho týmy hrály ve finále baseballového poháru všech mládežnických kategorií a třikrát dokázaly získat nejcennější trofej.

Jedenáctiletí hráči nastoupili k bojům své kategorie v domácím prostředí. Třebíčský areál Na Hvězdě totiž hostil jejich pohár jako poslední přípravu před Mistrovstvím Evropy žáků do 12 let, které se zde uskuteční od 4. do 9. července.

Základní skupinou prošli domácí mladíci bez zaváhání. Tvrdá zkouška je ale čekala ve čtvrtfinále, kde narazili na Eagles Praha. Celé utkání Třebíč doháněla náskok soupeře. Ten se jí podařilo smazat až v dohrávce utkání, kdy také přidala rozhodující vítězný doběh.

Po jasné výhře v semifinále nad pražskou Kotlářkou tak Nuclears čekal ve finále tradiční rival Draci Brno. Skvělé obrany na obou stranách nedovolovaly běžcům dosahovat domácí mety. Třebíč si před domácím publikem držela těsné vedení 1:0 až do dohrávky poslední směny. V té se Drakům podařilo vyrovnat a diváci se pomalu připravovali na extrasměnu. Na výsledkové tabuli totiž svítily dva auty a dva strajky při obsazené první a třetí metě.

Pak ale přišel špatně přečtený signál a přehozem druhé mety ve snaze zachytit krádež běžce z mety první darovali Nuclears Drakům nečekaně vítězství v Českém baseballovém poháru hráčů do 11 let. Třebíči tak zůstalo stříbro. Nuclears získali i individuální ocenění, když byl Antonín Novák vyhlášen nejlepším nadhazovačem a Adam Veselý nejlepším hráčem obrany na turnaji.

Třebíčští kadeti odjeli dohrávat pro déšť přerušené finálové utkání na hřiště Hrochů Brno. Ti v domácím prostředí rychle smazali drobný náskok Nuclears a ujali se vedení. V poslední směně se patnáctiletým baseballistům z Vysočiny po chybě brněnské obrany podařilo postupně náskok soupeře dohnat a vynutit si extrainning. V něm přidala Třebíč pět doběhů a Hrochům skórovat nedovolila.

Nuclears tak obhájili v kategorii do 15 let zlato z loňského roku. Marek Krejčiřík byl vyhlášen nejlepším nadhazovačem turnaje a Jan Šabacký získal trofej pro nejužitečnějšího hráče.