HB Ostrov v kvalifikační skupině A na úvod porazil španělský ASISA Borges Vall 3:0, což byl výsledek, který při celkové bodové rovnosti obou aktérů nakonec rozhodoval o postupu českého mistra.

„Vítězství ve skupině a postup do hlavní fáze Ligy mistrů je moc důležitý a je dalším výrazným úspěchem klubu. Fanoušci se mohou těšit na zajímavé soupeře a špičkové hráče, které budou moci vidět ve skupinové fázi soutěže,“ poznamenal trenér mužského družstva HB Ostrov Dmitrij Prokopcov.

Loni hrál havlíčkobrodský klub nižší evropskou klubovou soutěž Pohár ETTU. Došel až do čtvrtfinále, kde prohrál právě se španělským klubem ASISA Borges Vall, a to na Zlatý zápas. Skupinová fáze letošní Ligy mistrů, která se bude hrát systémem doma – venku, začíná v říjnu.

V kvalifikaci, která se hrála o druhém zářijovém víkendu v Havlíčkově Brodě, HB Ostrov ve druhém hracím dni porazil 3:2 italský TOP SPIN Messina EUCI a na závěr turnaje prohrál 2:3 s portugalským klubem GDCS Do Juncal. V barvách českého šampiona se představili Pavel Širuček, Tomáš Tregler, Michal Obešlo a Tomáš Martinko.

Soupeři HB Ostrov ve skupinové fázi Ligy mistrů jsou německý klub Borussia Düsseldorf a polský KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Konečné pořadí kvalifikace o Ligu mistrů:
1. HB OSTROV HAVL BROD - 5 bodů
2. ASISA Borges Vall - 5 bodů
3. TopSpin Messina EUCI - 4 body
4. GDCS Juncal - 4 body